Artykuły Moda

Letnie porządki w szafie

Letnie porządki w szafie

Przed nami wiele upalnych dni. To doskonała okazja, aby schować w głąb szafy wszystkie płaszcze, a wyciągnąć z nich szorty i topy. Jak przeprowadzić letnie porządki w szafie?

Zostaw jeansy i ramoneskę na wypadek załamania pogody

Zostaw sobie ze dwie rzeczy, które mogą się przydać przy załamaniu pogody. Niech to będzie ramoneska oraz jeansy z wysokim stanem. Pozostałe rzeczy – grube swetry, kożuchy, płaszcze i bluzki z długim rękawem schowaj w głąb szafy, wynieś na strych albo do pawlacza.

Letnie ubrania – co zostawić, a co schować?

Zostaw tylko przewiewne, letnie rzeczy. Na pewno nie przydadzą ci się sukienki z długim rękawem ani te, które wykonano z elastanu, poliestru i innych sztucznych tworzyw. Te bowiem nie przepuszczają powietrza i możesz się w nich zaparzyć, na dodatek po godzinie będziesz roztaczała wokół siebie woń potu.

Szorty na lato

Najlepsze ubrania na lato to szorty np. wykonane z cienkiego jeansu, bawełny, lnu, wiskozy. To jedyne spodnie, które warto nosić latem. Długie spodnie, nawet te materiałowe, jednak sprawiają, że jest nam gorąco. Gdy żar leje się z nieba, lepiej odsłonić nogi, pozwalając im oddychać.

Letnie sukienki

Latem warto postawić na przewiewne sukienki wykonane z lnu, bawełny i wiskozy. To materiały, które oddychają, są cienkie i naturalne. Nie odparzysz sobie w nich skóry, będzie ci w nich też chłodniej i wygodnie. W bawełnianej czy wiskozowej sukience nie powinnaś się pocić.

Z kolei wiskozową, bawełnianą czy jeansową spódnicę możesz zestawić z bawełnianą lub wiskozową bluzką z krótkim rękawkiem.

Ubrania z poliestru nie nadają się na upały

Reasumując, robiąc letnie porządki w szafie, zostaw sobie szorty, ale nie te grube wełniane kupione zimą. Do tego przydadzą ci się bluzki na ramiączkach, podkoszulki z krótkim rękawkiem, jeansowe spódniczki, krótkie spódniczki z bawełny, lnu i wiskozy oraz letnie sukienki z naturalnych tkanin. Schowaj wszystkie sukienki z elastanu, poliestru, grube wełniane spódnice, długie spodnie poza jedną parą. Te rzeczy podczas upałów raczej nie zdadzą egzaminu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *