Artykuły Moda

Typy kobiecych sylwetek

Typy kobiecych sylwetek

Rozpoznanie swojego typu sylwetki stanowi klucz do sukcesu. Gdy wiesz, jakie masz proporcje ciała, znasz swoje mocne i słabe strony, jesteś w stanie skutecznie podkreślić atuty i ukryć mankamenty. Przedstawiamy typy kobiecych sylwetek.

Kolumna

Ten typ budowy charakteryzuje się bardzo małym wcięciem w talii lub jego brakiem. Jest to sylwetka, która wymaga dobrania odpowiednich ubrań.  Zaleca się sukienki w kształcie litery A. Są one dopasowane w biuście, w talii często spina się je paskiem, a następnie stają się rozkloszowane. W rezultacie tworzy się złudzenie wcięcia w pasie.

Klepsydra

To ideał kobiecej sylwetki. Panie obdarzone taką figurą mają ramiona i biodra podobnej szerokości.  Wyraźne wcięcie w talii nadaje sylwetce kobiecości. Wielkość biustu nie jest tutaj aż tak istotna. Wbrew pozorom nie wszystkie klepsydry mają duże piersi, a mimo to wyglądają uroczo i pociągająco. Panie obdarzone tym typem sylwetki powinny nosić dopasowane kreacje, które idealnie przylegają w talii, podkreślając tym samym wcięcie. Stroje oversize zwyczajnie im nie pasują i zniekształcają sylwetkę.

Jabłko

To typ, który ma zgrabne nogi, ale tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicach brzucha. Ten typ powinien pokazywać zgrabne nogi, dlatego u niego najlepiej wyglądają krótkie sukienki puszczone pod biustem.

Gruszka

Ma węższe ramiona od bioder. To dość popularny typ sylwetki w Polsce. Aby wyrównać proporcje ciała zaleca się zakup sukienki lub bluzki z marszczeniami w okolicy ramion, to doda im objętości.  Dzięki temu prostemu trikowi w mig możesz zostać klepsydrą, choć urodziłaś się gruszką.

Drobna kobieta

Ma drobny, proporcjonalny do sylwetki biust, pośladki ładnie wystają, ale też są małe. Wcięcie w talii jest widoczne, ale taka kobieta nie jest wysoka. Jej wzrost zamyka się poniżej 160 cm. Drobna kobieta będzie przepięknie wyglądała w kobiecych sukienkach i spódniczkach, musi tylko zadbać o to, by kupować tylko te w wersji mini, bo maxi optycznie skrócą jej sylwetkę.

Komentarze

Karen Collection

12 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć jaki typ sylwetki posiada się, aby móc wybrać odpowiednią garderobę! Świetny tekst 🙂 Uważamy, że nasze torebki sprawdziłyby się raczej jako dodatek to każdego typu kobiecych sylweek 🙂

Zostaw komentarz