Co powinny zmienić w swoim życiu kobiety, by być szczęśliwe

Wiele kobiet nie jest szczęśliwych, choć teoretycznie ma wszystko, co daje radość i spełnienie. Niestety, zdobycie pewnych rzeczy często niesie ze sobą poważne koszty. Co powinny zmienić w swoim życiu kobiety, by być szczęśliwe?

Walka o swoje pieniądze

Kobiety bardzo często nie umieją wycenić swojej pracy i walczyć o pieniądze. Szef każe im zostawać po godzinach, a one nie umieją upomnieć się o płatność za nadgodziny. Albo pracują jako influencerki i nie potrafią dobrze wycenić swoich działań w internecie. Zgadzają się przygotować artykuł sponsorowany na bloga po śmiesznie niskiej kwocie. Gdy starają się o pracę, podają zaniżone oczekiwania finansowe. Nie bój się wyceniać swojej pracy i za wszystko, co robisz dla kogoś, kto nie jest twoim krewnym czy przyjacielem, pobieraj wynagrodzenie. Nie jesteś organizacją charytatywną. Nie daj sobie wmówić, że ktoś najpierw musi sprawdzić, czy jesteś efektywna i ewentualnie w przyszłości wykupi u ciebie jakieś działanie. Gdyby każda z nas się postawiła i powiedziała, że jej praca to nie jazda testowa i za nią też należy się wynagrodzenie, to nikt nawet nie śmiałby składać takich propozycji. A niektóre kobiety zgadzają się na takie urągające godności rozwiązania i w rezultacie psują rynek.

Umiejętność postawienia się w sytuacji kryzysowej

Szef dodaje ci kolejne obowiązki, przychodzisz do pracy o 5 nad ranem, wychodzisz po 17. Nie umiesz się jednak przeciwstawić ani olać sprawy. Prawda jest taka, że gdybyś zapytała wprost, ile zapłaci ci za nadgodziny, to albo podzieliłby pracę po równo, albo za nią chociaż zapłacił. Gdybyś zaczęła wychodzić po 8 godzinach, olewając to, czy wyrobisz się w terminie, on musiałby ci zacząć płacić za nadgodziny albo zatrudnić dodatkową osobę. Zostając w pracy po godzinach i przychodząc dużo wcześniej, tylko dajesz mu przyzwolenie na to, aby dalej cię wykorzystywał i zasypywał pracą.

Niezależność od partnera

Nie możesz żyć w uzależnieniu od partnera. Nie chodzi nam tylko o to, że to on cię utrzymuje, a ty nie masz własnych środków do życia. Wiele kobiet ma własną pracę, ale nie ma swoich pasji i przyjaciół. Cały swój świat ogranicza do ukochanego mężczyzny i prędzej czy później źle na tym wychodzi. Pamiętaj, że facet nie lubi, gdy jesteś na nim uwieszona i  w rezultacie go ograniczasz.  Miej swoich przyjaciół, wychodź  z nimi po pracy. Pójdź czasem z przyjaciółką na koncert, prowadź swojego bloga, zapisz się na salsę. Szczęśliwe życie to takie, w którym panuje równowagę między związkiem, pracą a relacjami z innymi ludźmi.

Uwierzyć w siebie

Kobiety z zupełnie nieznanych powodów zupełnie nie wierzą w siebie. Zamiast z optymizmem podchodzić do nowych wyzwań, w końcu mamy spore doświadczenie, wykształcenie i inteligencję, to tak się nimi stresujemy, że dopada nas biegunka. Stop. To nowe wyzwanie, na pewno się uda mu sprostać. Musisz się zawsze zastanowić, jak osiągnąć cel, zaplanować drogę do niego i działać.

Zaakceptować swój wygląd

Pamiętaj, jeśli faceci mówią ci, że jesteś piękną kobietą i to samo powtarzają małe dziewczynki, to znaczy, że jesteś bardzo atrakcyjna.  Nie doszukuj się w sobie mankamentów. Może masz małe piersi, ale chociaż jędrne i na właściwym miejscu. Nie masz wielkich pośladków, ale kształtne, typowo kobiece i seksownie wystające. Nie jesteś super szczupła, ale masz figurę klepsydry. Szukaj w sobie mocnych stron.