książki na wakacje

Przed tobą urlop a ty nie wiesz, po jakie książki sięgnąć? Przedstawiamy idealne książki na wakacje, dzięki którym nie będziesz się nudzić i przyjemnie spędzisz czas! Co czytać pod koniec lata? Poznajcie naszą wakacyjną biblioteczkę dla kobiet!

Melodia zapomnianych miłości – Dorota Gąsiorowska

Kolejna, wyczekiwana powieść Doroty Gąsiorowskiej i kolejne, pozytywne zaskoczenie. Tym raz przenosimy się do klimatycznego Kazimierza, gdzie Bianka rozpoczyna wakacyjną pracę. Pieniądze z dziwnej umowy mają pomóc w odbudowaniu rodzinnego budżetu. Nasza bohaterka ma opiekować się niewidomym Samuelem. Dziewczyna gra na skrzypcach po babci, które skrywają niemałą tajemnicę. Mamy więc historię miłosną, intrygi, rodzinne tajemnice, a to wszystko w malowniczej scenerii. Dorota Gąsiorowska maluje słowem, więc powieść czysta się z wielką przyjemnością. Melodia zapomnianych miłości to obowiązkowa pozycja dla miłośniczek romantycznych opowieści z tajemniczą historią w tle. A być może lektura zachęci do odwiedzin w Kazimierzu, kto wie…

Ogród małych kroków –  Abbi Waxman

Lili jest ilustratorką i dostaje kolejne zlecenie. W jego realizacji ma jej pomóc kurs ogrodnictwa, gdzie poznaje prawdziwą mieszankę osobowości, wraz z przystojnym prowadzącym. Samotna matka dwóch dziewczynek odkrywa na nowo moc miłości i radości życia. Ogród małych kroków to piękna opowieść o przyjaźni, miłości i bezinteresownej pomocy, w którą zawsze warto wierzyć.  To także gratka dla miłośników ogrodnictwa i tych początkujących fanów roślin. Książka w sam raz na wakacje, najlepiej czytać w ogrodzie lub przynajmniej skrawku zieleni.

Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty – Katarina Bivald

Dojrzała kobieta także może zmienić swoje nudne życie. Doskonałym przykładem jest Anette, bohaterka książki Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty.  Kobieta zapisuje się na kurs nauki jazdy na motocyklu. W końcu wiek 38 lat wcale tego nie zabrania. Nagle pojawiają się kolejne pomysły, które wciągają Anette. W jej życiu, pustka spowodowana wyprowadzką córki na studia, zostaje wypełniona nieoczekiwanym uczuciem.  Zwykłą Anette spotykają niezwykłe rzeczy, w tym organizacja dni miasteczka. Czy kobieta przed czterdziestką ma szansę na prawdziwą miłość? Czy warto zmienić coś w poukładanym życiu? Duża dawka humoru wciągnie was na całego w wakacyjny czas.

Ławeczka pod bzem – Agnieszka Olejnik

ksiazkiKolejna powieść polskiej autorki. Agnieszka Olejnik przedstawia nam historię młodej dziewczyny, która wygrywa w lotto. Jej życie wywraca się do góry nogami, choć już wcześniej nie było do końca zwyczajne. Iga postanawia wyprowadzić się od matki i zacząć życie na własny, całkiem spory z resztą rachunek. Nagle na jej drodze pojawiają się faceci którzy wszystko komplikują. Bohaterka ma jasny cel – marzy jej się ławeczka pod bzem. Czy Iga zrealizuje swoje marzenie? Czy będzie miała z kimś usiąść na tytułowej ławeczce? Koniecznie sięgnijcie po tę powieść, która rozchmurzy każdy deszczowy dzień.

Katarzyna Antos