Styl życia

Kredyt gotówkowy – 4 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest niekwestionowanym liderem spośród wszystkich usług bankowych w Polsce. Doskonale to widać na podstawie statystyk, które wyraźnie wskazują na coraz większą ilość udzielanych kredytów z roku na rok. Dlatego też tak ważne jest, żeby przed przystąpieniem do procedury starania się o niego, jak i samych poszukiwań, poznać kilka elementarnych zasad. Nie czekaj, zrób to już teraz!

  1. Dla kogo jest przeznaczony kredyt gotówkowy?
  2. Skuteczna pomoc w poszukiwaniach.
  3. Do czego służy kalkulator kredytowy?
  4. Bądź zawsze na bieżąco.

Aby znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, niejednokrotnie należy poświęcić wiele czasu i energii. Na szczęście jednak istnieją narzędzia, które mają nam to zadania ułatwić, a są to między innymi kalkulator kredytowy oraz ranking kredytów gotówkowych. To właśnie dzięki nim możemy w pełni przygotować się na czekające nas wyzwania i obowiązki, a także wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego na rynku. Warto jednak zacząć od podstaw…

Dla kogo jest przeznaczony kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy kierowany jest do osób fizycznych, które spełniają określone warunki narzucone przez bank. Najczęściej są to: ukończenie osiemnastego lub dwudziestego pierwszego roku życia, posiadanie stałego zatrudnienia, zaświadczenia o dochodach, a także posiadanie konta w jednym z polskich banków. Jednakże to, co w szczególności wpływa na popularność tej usługi to cel kredytu. Otóż bank nie wymaga podania, na co daną kwotę chcemy przeznaczyć, zupełnie inaczej jak w przypadku kredytu hipotecznego. Co za tym idzie, kredyt gotówkowy najczęściej jest zawierany na kwoty mniejsze.

Skuteczna pomoc w poszukiwaniach

Powyżej wspomniany ranking kredytów gotówkowych może się okazać nieodzowną pomocą dla każdego. Jet to miejsce, w którym zostały zebrane i porównane dostępne oferty banków. To jednak nie wszystko, w prosty i przejrzysty sposób określić możemy w nich, jaka dokładnie kwota nas interesuje, a także długość okresu spłat. W ciągu kilku sekund otrzymujemy wynik, który pokaże nam, który bank jest w stanie zaoferować nam najlepszy kredyt. Porównywane są: wysokość prowizji, oprocentowanie, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), wysokość raty, a także łączny koszt kredytu.

Do czego służy kalkulator kredytowy?

Kolejnym pomocnym narzędziem okazuje się być kalkulator kredytowy. To za jego pomocą możemy obliczyć wysokość naszej raty – najczęściej w przypadku posiadania raty stałej, rata malejąca przyznawana jest jedynie w przypadku posiadania wyjątkowo dobrej zdolności kredytowej, czyli w praktyce jest to rzadsze. W przypadku kredytu gotówkowego, kalkulator obliczy nam wysokość raty na podstawie zaciąganej kwoty, okresu kredytowania, a także oprocentowania. Co więcej, kalkulator przedstawi nam, jak wraz z kolejnymi spłatami będą się zmieniały części kapitałowe i odsetkowe.

Bądź zawsze na bieżąco

Jednak, co może się okazać najważniejszą zasadą, żebyśmy mogli się cieszyć z końcowego sukcesu i wyboru najlepszej dostępnej oferty, musimy być stale na bieżąco. Oznacza to tyle, że nie możemy sobie pozwolić na zaprzestanie analizy rynku na jakiś czas przed rozpoczęciem starania się o udzielenie kredytu. Należy mieć pełną świadomość, że oferty potrafią się szybko zmienić lub też pojawić zupełnie nowe, które będą daleko korzystniejsze niż nasz dotychczasowy faworyt. Jest to jedyna pewna i sprawdzona droga, która doprowadzi nas zarówno do realizacji wyznaczonego celu, jak i uzyskania nietuzinkowej oferty.

Komentarze (6)

tysia

4 tygodnie temu

Warto przeliczyć, co nam się bardziej opłaca:)

pola_s

1 miesiąc temu

Teraz możemy korzystać z wielu pomocnych narzędzi:)

iladia

1 miesiąc temu

Kalkulator kredytowy to dobra sprawa:)

fabiola

1 miesiąc temu

Dobrze, że istnieją takie kalkulatory kredytowe, które pozwalają porównać poszczególne oferty.

gabi

1 miesiąc temu

Gdy szukamy kredytu, warto przyjrzeć się różnym opcjom:)

eliza

1 miesiąc temu

Dobrze wiedzieć, że mamy do dyspozycji kalkulator kredytowy:)

Zostaw komentarz