Seks

Jak nie pozwolić na przekraczanie swoich granic w seksie?

Jak nie pozwolić na przekraczanie swoich granic w seksie

Seks powinien stanowić źródło przyjemności i bliskości. Jeśli przyjmuje formę kolejnego zobowiązania, czegoś, co zmusza nas do działania wbrew sobie, mamy do czynienia ze stanem patologicznym. Jak nie pozwolić na przekraczanie swoich granic w seksie?

Każda z nas ma swoje granice, które muszą być respektowane, abyśmy czuły się pewnie i bezpiecznie. Ich przekroczenie zawsze rodzi niepokój, a nierzadko ból i cierpienie. Stawianie własnych granic dotyczy też seksu, czyli czynności najbardziej intymnej.  Niestety, nie każdy mężczyzna respektuje wolę swojej partnerki. Podpowiadamy, co zrobić, aby nasze granice były szanowane.

Komunikuj wprost, czego nie akceptujesz

Często czujemy, że mężczyzna przekracza naszą granicę, ale nic z tym nie robimy, bo jesteśmy w trakcie erotycznych igraszek i wolimy nie sprawdzać, do czego on może się posunąć, gdy go zdenerwujemy. Niestety, on nie wie, gdzie leży twoja granica i będzie ją przekraczał, jeśli tego nie zakomunikujesz. Pamiętaj, że zawsze masz prawo odmówić seksu lub jakiejś formy zbliżenia, której nie akceptujesz, nawet jeśli jesteście po grze wstępnej. Najlepiej jest przed seksem porozmawiać z partnerem o tym, czego sobie nie życzysz, wtedy albo się na niego zdecydujecie, albo nie.  Żadne nie będzie jeszcze w pełni podniecone i łatwiej będzie zapanować nad emocjami.

Egzekwuj swoją wolę

Jeśli on wie, że nie znosisz seksu analnego i nie chcesz go uprawiać, to gdy widzisz, do czego się przymierza, ukracaj to. Masz prawo powiedzieć – przestań, nie na to się umawialiśmy, wiesz, że na to nie masz mojej zgody. Im prostsze komunikaty będziesz wysyłały facetowi, tym większa szansa, że je zrozumie i odczyta prawidłowo.

Jeśli wiesz, że ktoś może przekroczyć twoją granicę, unikaj go

Jeśli podejrzewasz, że ten facet może przekraczać twoje granice i nie liczyć się z twoim zdaniem, unikaj zbliżeń z nim. Nie zgadzaj się na spotkania u niego w mieszkaniu, nie idź z nim na wesele.  Unikaj sytuacji, które będą sprzyjały erotycznym igraszkom, bo jeśli twoje przeczucia są słuszne, on może cię zmusić do seksu.

Nie uprawiaj seksu z pijanym mężczyzną

Dużo łatwiej jest komunikować się z trzeźwym mężczyzną. Wymaganie od pijanego, aby przestrzegał twoich granic, jest już dużo trudniejsze. Po alkoholu facetom puszczają hamulce, są oni też dużo mniej delikatni. Na siłę próbują przeforsować swoje zdanie, dlatego nie umawiaj się z nim, gdy wraca po piwie od kolegi.

Jeśli nie masz ochoty na seks, powiedz o tym wprost

Jeśli nie chcesz uprawiać seksu, bo nie masz nastroju, źle się czujesz etc., to po prostu mu o tym powiedz na wstępie. Niech nie napala się, bo wtedy będzie dużo trudniej zapanować mu nad pożądaniem i będzie miał do ciebie pretensje. Oczywiście, jeśli popełniłaś błąd i za późno przerwałaś jego amory, to nie zmuszaj się do seksu, tylko mu o tym powiedz. To ostatecznie jego problem, jak poradzi sobie ze wzwodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *