Styl życia

Koszulka piłkarska – jak wybrać?

Koszulka piłkarska

Piłka nożna, podobnie jak inne dyscypliny, wymaga założenia odpowiedniego stroju. Musi on zapewnić należyty komfort podczas wysiłku, a także bezpieczeństwo dla skóry. Jednym z kluczowych elementów ubioru piłkarskiego jest bez wątpienia koszulka. Czy jej dobór ma znaczenie?

Koszulki do piłki nożnej – charakterystyka

Choć piłkarscy zapaleńcy zazwyczaj potrafią przezwyciężyć mnóstwo przeciwności, by tylko kopnąć piłkę, nie warto niepotrzebnie utrudniać sobie wysiłku. Nieodpowiednie obuwie, jeansowe spodnie, brak ochraniaczy – do gry trzeba się odpowiednio przygotować. Tyczy się to także koszulki. Długotrwały wysiłek w stroju bawełnianym nie będzie dobrym pomysłem. Materiał ten szybko nasiąka wodą, przez co staje się ciężki i mokry. Prowadzi to do wychłodzenia organizmu, a także powstania bolesnych otarć.

Biorąc to pod uwagę, najlepszym wyborem wydają się koszulki z materiałów syntetycznych, na przykład z poliestru. Jest tak z kilku powodów.

  • Dobre dopasowanie – wysokiej jakości koszulka adidas męska z tworzyw syntetycznych nie krępuje ruchów, dobrze przylega do ciała i jest po prostu wygodna.
  • Odprowadzanie wilgoci – w przeciwieństwie do bawełny, poliester skutecznie odprowadza wilgoć. Dzięki temu skóra nie jest podrażniana.
  • Lepsza cyrkulacja powietrza – w specjalnych koszulkach piłkarskich skóra może oddychać. Dzięki temu organizm nie ulega ani przegrzaniu ani wychłodzeniu.

Oczywiście koszulki bawełniane także mogą okazać się bardzo wygodne i atrakcyjne pod względem designu. Warto jednak korzystać z nich na co dzień, a na trening wybrać model syntetyczny.

Jak wybrać koszulkę do piłki nożnej?

Dobór właściwego materiału to kwestia bardzo ważna, jednak warto podkreślić, że producenci często decydują się również na pewne urozmaicenie swoich wyrobów. Przekłada się to chociażby na stosowanie różnego rodzaju technologii.

Dobrym tego przykładem może okazać się koszulka adidas. Męska wersja często przygotowywana jest z użyciem technologii Climatlite. Poprzez połączenie różnych włókien, tworzywo nie tylko pozostaje suche, ale również zapewnia efekt chłodzenia. Wszystko za sprawą niezwykle skutecznego odprowadzania potu.

Wiele osób zapomina, że komfort gry w dużej mierze zależy od rozmiaru koszulki. Produkty zbyt luźne nie zawsze wykorzystują wspomniane technologie odprowadzania potu, a modele za ciasne mogą podrażniać skórę. Niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Wszystko to sprawia, że zawsze należy dokładnie przeanalizować tabelę rozmiarów wskazaną przez producenta. Dzięki niej zakup koszulki dopasowanej nie powinien być problemem.

Koszulki do piłki nożnej i nie tylko

Na rynku znaleźć można wiele produktów oryginalnych, a także będących replikami strojów klubowych i reprezentacyjnych, z których korzystają profesjonalni piłkarze. Obok tego dostępna jest także kategoria modeli uniwersalnych, doskonale sprawdzających się nie tylko podczas gry w piłkę nożną.

Dobrym na to przykładem są chociażby męskie koszulki adidas, oferowane w różnych krojach i kolorach. Jak wskazuje producent, są przystosowane do praktycznie wszystkich dyscyplin sportowych (np. koszykówki, siatkówki, treningu ogólnego), a także do użytku codziennego. Takie koszulki okażą się istotnymi elementami wielu kreacji sportowych i letnich. Oczywiście w każdym przypadku warto dobierać je nie tylko pod względem designu, ale również sposobu wykonania. Mowa tu zarówno o użytych materiałach, jak i ewentualnych technologiach, zwiększających komfort noszenia.

Komentarze (7)

donia

3 lata temu

Świetna inspiracja na prezent.

halina

3 lata temu

Taka koszulka to świetna inspiracja na prezent.

enya

3 lata temu

Młodzi chłopcy uwielbiają sportowe koszulki znanych marek.

euforia

3 lata temu

Moi siostrzeńcy kochają takie markowe koszulki. Wszędzie je noszą, nie tylko na boisko.

franka

3 lata temu

Taka koszulka sportowa znanej marki ucieszy niejednego chłopca:)

paulina

3 lata temu

Chłopaki lubią takie sportowe, markowe koszulki:)

afra

3 lata temu

Idealny prezent dla mojego siostrzeńca:)

Zostaw komentarz