Uroda

Komu nie pasuje ciemny makijaż oczu?

Komu nie pasuje ciemny makijaż oczu

Przyjęło się, że w paletkach cieni do powiek muszą znajdować się ciemne brązy, szarości i czerń. Czy jednak każdemu pasują tak mocne i ciemne makijaże?  O czym warto pamiętać, by zawsze wyglądać korzystnie? Komu nie pasuje ciemny makijaż oczu?

Czarne włosy, czarne oczy

Jeśli masz kruczoczarne włosy, czarne oczy oraz wyraźną oprawę oczu, teoretycznie możesz zrobić sobie bardzo ciemne smoky eyes. W praktyce jednak nie wygląda to dobrze. Zaczynasz wyglądać zbyt wiedźmowato. Bardziej przypominasz gotkę niż normalną kobietę wybierającą się na imprezę. W związku z tym przy tak wyrazistej urodzie lepiej postawić na kontrast w postaci jaśniejszego makijażu.

Bladolice

Jeśli masz jasną cerę, która przypomina białą kartkę papieru, nie przesadzaj z mocnym makijażem oczu. Ten bowiem kłóci się z twoją karnacją. Lepiej postawić na coś delikatnego, co doda twojej twarzy promienności i dziewczęcego uroku.

Ostre rysy twarzy

Ciemny smoky eyes tylko wzmacnia ostre rysy twarzy, te znajdują się na pierwszym planie, przez co wyglądasz mało atrakcyjnie. O wiele lepiej jest zmiękczyć ostre rysy twarzy za pomocą jasnych cieni oraz subtelnie połyskujących beży. Środek ciężkości makijażu można też przerzucić na usta, malując je czerwoną pomadką.

Sińce pod oczami

Jeśli masz wyraźne sińce pod oczami, powinnaś unikać ciemnego makijażu oczu, ponieważ ten tylko podkreśli twoje niedoskonałości. Owszem, możesz ukryć sińce pod grubą warstwą kryjącego korektora, ale czy o to chodzi, by robić sobie tapetę na twarzy?

Kobietom o delikatnej urodzie

Jeśli masz delikatną, niesamowicie dziewczęcą urodę, lepiej nie szaleć z mocnym makijażem oczu, bo zyskasz diaboliczny wyraz. Coś w twoim make upie będzie wyraźnie ze sobą nie współgrać, a przecież zależy ci na spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *