Kuchnia

Kiedy ręczny młynek do kawy jest lepszym wyborem od elektrycznego?

ręczny młynek do kawy

Nic nie może się równać z dobrze zaparzoną kawą. Dzięki świeżo zmielonej kawie napar uzyskuje niepowtarzalny smak i aromat. Jeśli zaczynasz przygodę z kawą, to z pewnością doszły Cię słuchy, że młynek jest akcesorium niezbędnym w całym procesie. Kawa jest substancją silnie higroskopijną, już po chwili od momentu zmielenia traci swoje smaki i aromaty, dlatego tak ważne jest, aby do parzenia używać świeżo zmielonej kawy.

Jeśli stoisz przed wyborem młynka, mnogość modeli i typów młynków może być przytłaczająca, ale z tego artykułu dowiesz się, w jakich sytuacjach lepiej jest wybrać młynek ręczny, a nie elektryczny.

Kiedy masz ograniczony budżet

Elektryczne młynki to niemały wydatek, ale jeśli czujesz, że nie możesz żyć ani chwili dłużej bez dobrej kawy, nie wahaj się kupić tańszego młynka. W tym przypadku warto kierować się zasadą: lepszy jakikolwiek młynek niż żaden. Nawet nieidealnie zmielona kawa smakuje zupełnie inaczej niż zwietrzała kawa z marketu. Dobrą budżetową opcją jest Hario Smart G Coffee Mill lub Hario Skerton.

Kiedy dopiero zaczynasz przygodę z parzeniem kawy

Młynki elektryczne są zwykle droższe niż większość młynków ręcznych. Jeśli dopiero zaczynasz interesować się parzeniem kawy w domu, chcesz wznieść się na nieco wyższy poziom i polepszyć jej smak, ale nie jesteś pewien czy chcesz wydawać na tę nową pasję większą sumę, lepiej wybierz młynek ręczny. Dla początkujących kawoszy szczególnie polecamy młynki ręczne z CoffeeDesk takie jak np. Hario Mini Mill i Hario Skerton PRO.

Kiedy mieszkasz w mikroapartamencie

Ludzi coraz więcej, mieszkania coraz mniejsze. Małe kuchnie to rzeczywistość wielu osób. Jeśli do dyspozycji masz dwa palniki, szafkę, o piekarniku możesz tylko pomarzyć, ale naprawdę chcesz pić dobrą kawę, to zdecyduj się na mały młynek ręczny, który z całą pewnością zmieści się w nawet najmniejszej kuchni. Młynki ręczne są wbrew pozorom bardzo wszechstronne, a niektóre modele takie jak Comandante pozwolą na zmielenie kawy pod każdą metodę i posłużą długie lata. Rozmiar nie ma znaczenia, czasami bardziej liczy się wnętrze.

Kiedy planujesz życie nomady

Jeśli lubisz podróżować i często nie ma Cię w domu, ale chciałbyś pić dobrą kawę bez względu na okoliczności, możesz wyposażyć się w jeden z młynków kompaktowych, takich jak Timemore Nano Grinder czy Barista Space. Z łatwością zmieszczą się w każdym plecaku i torbie, a w zestawie z AeroPressem zapewnią Ci kawę gdziekolwiek tylko znajdziesz dostęp do gorącej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *