Uroda

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokówki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokówki

Pexels

Fryzura to ważny element naszej stylizacji, który nadaje jej charakteru. W zależności od tego, w jaki sposób ułożymy włosy, możemy wyglądać dziewczęco, elegancko lub nieco poważniej.  Różnego rodzaju fale i loki to jedne z najczęściej wybieranych przez kobiety rozwiązań. Jednak aby je uzyskać, potrzebujemy lokówki. Na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Podpowiadamy.

Dobra lokówka, czyli jaka?

Dobra lokówka to taka, która dobrana jest do potrzeb naszych włosów. Przed rozpoczęciem poszukiwania urządzenia, dobrze jest przyjrzeć się swoim włosom i ich kondycji. Jeżeli są one cienkie i delikatne powinniśmy wybrać urządzenie posiadające regulację temperatury, aby moc wykonywać piękne fryzury przy użyciu jak najmniejszego ciepła. Z kolei włosy, które są grube, gęste i mocne muszą być kręcone przy użyciu wyższych temperatur, ponieważ tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie zamierzonych efektów. Określmy również długość naszych włosów. Jeśli są krótkie, powinniśmy wybrać lokówkę wyposażoną w niewielką średnicę stożka, z kolei długie włosy lepiej będą prezentowały się po użyciu urządzenia posiadającego większą średnicę. Zastanówmy się również czy chcemy kupić lokówkę tradycyjną, automatyczną, czy może lokówko-suszarkę. Różnica między tymi urządzeniami jest taka, że tradycyjna i automatyczna lokówka zapewnia nam mocny i wyraźny skręt, a z kolei lokówko-suszarka dodaje naszym włosom objętości, delikatnie je podkręcając.

Rodzaj powłoki grzewczej

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lokówek posiadających różne kształty, funkcje, moc i powłoki grzewcze. To od niej zależy czy nasze włosy będą kręciły się równomiernie i nie zostaną uszkodzone. Najczęściej spotykane są lokówki z powłoką ceramiczną, która eliminuje możliwość nierównomiernego nagrzewania się urządzenia, a tym samym uszkodzenia naszych włosów. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są sprzęty wyposażone w powłokę tytanową, która jest bardziej wytrzymała niż ceramika, dlatego polecana jest osobom posiadającym grube i gęste włosy. Tak samo jak jej poprzedniczka nie uszkadza włosów i utrzymuje równomierną temperaturę. Innym wariantem są urządzenia z powłoką turmalinową, która wytwarza jony ujemne odpowiedzialne za zamykanie łusek naszych włosów, które zapobiegają elektryzowaniu i niszczeniu się naszych kosmyków. Nie są polecane natomiast lokówki z powłoką teflonową oraz metalową i aluminiową, ponieważ nagrzewają się nierównomiernie i mogą powodować uszkodzenie, a wręcz przypalenie naszych włosów. Szeroki wybór bezpiecznych lokówek znajdziemy na stronie: https://hairpro.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *