Nie lubimy, gdy w sypialni wieje nudą. Niestety, często brakuje nam łóżkowych inspiracji. Skąd czerpać pomysły na urozmaicenie życia seksualnego? Z pomocą przychodzi nam „Kamasutra”.

Kamasutrą nazywamy indyjski traktat w sanskrycie poświęcony ludzkiej seksualności. Za autora dzieła uważa się Watsjajana. Niestety, historycy nie ustalili jego daty urodzenia. Szacuje się, że „Kamasutra” powstała między I a VI wiekiem naszej ery. W tamtych czasach traktaty poświęcone erotyce cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sam Watsjajana zaznaczył, iż jego dzieło nie jest unikatowe.

Co zawiera „Kamasutra”?

W traktacie znajdziemy dokładną analizę życia seksualnego. Została ona omówiona w kontekście ówczesnej kultury. W „Kamasutrze”, obok praktycznych i teoretycznych rozważań poświęconych erotyce, umieszczono szczegółowy opis prostytucji i jej roli w życiu społecznym.

Dzieło Watsjajany jako traktat filozoficzny

W niektórych kręgach dzieło Watsjajany uchodzi za traktat o charakterze filozoficznym. Krytycy literatury uważają, że „Kamasutra” stanowi receptę, która pozwala odnaleźć szczęście w alkowie.