Seks

Kamasutra źródłem seksualnych inspiracji

Nie lubimy, gdy w sypialni wieje nudą. Niestety, często brakuje nam łóżkowych inspiracji. Skąd czerpać pomysły na urozmaicenie życia seksualnego? Z pomocą przychodzi nam „Kamasutra”.

Nie lubimy, gdy w sypialni wieje nudą. Niestety, często brakuje nam łóżkowych inspiracji. Skąd czerpać pomysły na urozmaicenie życia seksualnego? Z pomocą przychodzi nam „Kamasutra”.

Kamasutrą nazywamy indyjski traktat w sanskrycie poświęcony ludzkiej seksualności. Za autora dzieła uważa się Watsjajana. Niestety, historycy nie ustalili jego daty urodzenia. Szacuje się, że „Kamasutra” powstała między I a VI wiekiem naszej ery. W tamtych czasach traktaty poświęcone erotyce cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sam Watsjajana zaznaczył, iż jego dzieło nie jest unikatowe.

Co zawiera „Kamasutra”?

W traktacie znajdziemy dokładną analizę życia seksualnego. Została ona omówiona w kontekście ówczesnej kultury. W „Kamasutrze”, obok praktycznych i teoretycznych rozważań poświęconych erotyce, umieszczono szczegółowy opis prostytucji i jej roli w życiu społecznym.

Dzieło Watsjajany jako traktat filozoficzny

W niektórych kręgach dzieło Watsjajany uchodzi za traktat o charakterze filozoficznym. Krytycy literatury uważają, że „Kamasutra” stanowi receptę, która pozwala odnaleźć szczęście w alkowie.

Zachowania seksualne – klasyfikacja Watsjajany

„Kamasutra” stanowi obszerny zbiór pozycji seksualnych. Jednocześnie opisuje różne formy związków seksualnych, rodzaje pieszczot. Watsjajana często korzystał z porównań zoologicznych. Klasyfikując zachowania seksualne ludzi, odnosił się do życia zwierząt. W przypadku mężczyzn korzystał z takich terminów jak ogier, byk, zając. Z kolei kobiety określał mianem klaczy, słonic czy gazeli.

„Kamasutra” – źródło porad

Watsjajana nie ograniczał się do pozycji seksualnych i praktycznych wskazówek. W swoim traktacie zamieścił kryteria wyboru małżonka, sposoby zdobywania względów wybranki/wybranka. Jednocześnie przybliżył tradycje małżeńskie. W „Kamasutrze” nie zabrakło opisu poświęconego nocy poślubnej czy porad dla przedstawicielek najstarszego zawodu świata.

W dobie internetu ludzie korzystają z najprostszych rozwiązań. Szukając seksualnych inspiracji, odwiedzają strony pornograficzne, tymczasem wiele cennych porad można znaleźć, przeglądając „Kamasutrę”.

Komentarze

eve

6 lat temu

ja nie wiem ale wydaje mi sie ze to chodzi o bliskosc emocjonalna partnerow ,bo orgazm u kobiety rodzi sie w mozgu wlasnie na tle zaangazowania emocjonalnego,jak nie ma tej chemii to nie pomoga nawet wymyslne wygibasy ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania i mylsec inaczej niz ja

Zostaw komentarz