Uroda

Jakie powinny być perfumy na lato?

perfumy na lato

Nareszcie na dobre zadomowiło się u nas lato. Czerwiec i I połowa lipca częstowały nas chłodem. Gdy żar leje się z nieba, chętnie sięgamy po przewiewne sukienki i szorty. Jakie powinny być perfumy na lato?

Latem zmień perfumy na lekkie i orzeźwiające

Latem nie należy używać tych samych perfum co jesienią czy zimą. Chyba że preferujemy świeże zapachy i takowe stosujemy przez cały rok. Jeśli natomiast lubisz otulać się zimą cieplejszymi zapachami, to pora z nich zrezygnować.

Latem pożegnaj ciężkie perfumy

Zbyt ciężkie zapachy są męczące nie tylko dla osoby, która je nosi, ale też dla jej otoczenia, zwłaszcza latem, gdy robi się duszno i każdy zapach jest jeszcze mocniej wyczuwalny. Dlatego też warto pomyśleć o swoim otoczeniu i nie męczyć go ciężkimi, orientalnymi perfumami. Gdy żar leje się z nieba, odradzamy też stosowanie słodkich kompozycji zapachowych, ponieważ te wabią owady i mogą doprowadzić do użądlenia.

Idealne perfumy na lato

Idealne perfumy na lato powinna cechować lekkość. Bardzo dobrze sprawdzą się kompozycje na bazie cytrusów, zielonej herbaty, morskiej bryzy, mchu czy też delikatnych kwiatów. Irys pachnie stosunkowo mocno, podobnie jak jaśmin, ale już róża może być gorzkawa, a konwalia subtelna w odbiorze.

Zapach, który się rozwija

Perfumy na lato powinny rozwijać się w ciągu dnia. Jeśli będą pachniały cały czas równie intensywnie i tak samo, szybko się nimi zmęczysz. Po 8 godzinach w pracy może cię od tego jednostajnego zapachu rozboleć głowa.

Perfumy wysokiej jakości

Latem warto zainwestować w perfumy lepszej jakości, aby nie musieć się nimi dopsikiwać w ciągu dnia. To normalne, że  w upalne dni pocimy się także w nietypowych miejscach, gdzie nie zastosujemy antyperspirantu. Poci się m.in. nasza skóra głowy. Jeśli zapach jest świeży i trwały, to rozkładający się pot nie będzie powodował dyskomfortu, ponieważ zostanie dobrze zamaskowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *