Kuchnia

Jakich produktów spożywczych ze sobą nie łączyć?

Jakich produktów spożywczych ze sobą nie łączyć

Czasem jesteśmy głodne i mamy ochotę na kilka różnych produktów spożywczych. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre zestawienia są wyjątkowo niekorzystne dla naszych żołądków i jelit. Jakich produktów spożywczych ze sobą nie łączyć?

Owsianki z kapustą kiszoną

Masz ochotę na coś kwaśnego, chcesz wzmocnić odporność po tym, jak zmokłaś na spacerze, więc sięgasz po słoik z kapustą kiszoną. Nie ma w tym nic złego, tylko jeśli za chwilę zgłodniejesz, nie jedz owsianki, płatków z mlekiem ani jogurtu. Niestety nabiał w połączeniu z kiszonkami prowadzi do ostrej fermentacji w jelitach, co skutkuje nie tylko bólem brzucha, ale też silną biegunką.

Śliwek z mlekiem

Chociaż w sklepie możemy kupić jogurt  ze śliwkami, to nie należy popijać tych owoców mlekiem. Niestety, to także prowadzi do silnej fermentacji w jelitach, która jest bardzo bolesna, powoduje powstawanie gazów i biegunkę.

Pomidorów z ogórkiem

Tutaj raczej nie stanie się nam nic spektakularnego. To połączenie nie jest dobre ze względów odżywczych. Wykazano bowiem, że pomidory stanowią bogate źródło wielu minerałów oraz witamin, które w towarzystwie ogórka nie wchłaniają się w naszym przewodzie pokarmowym, przez co takie zestawienie nie daje naszemu organizmowi nic dobrego.

Szynki nie przechowujmy na jednym talerzu z serem

Tutaj chodzi nie tyle o spożywanie określonego zestawienia produktów spożywczych, ale o ich przechowywanie. Odradza się trzymanie na jednym talerzu w lodówce sera żółtego i szynki, gdyż te dwa artykuły różnią się mikroflorą, jeśli ta przejdzie na sąsiadujący produkt, może powodować powstawanie groźnych toksyn.

Jabłka z kefirem

Jabłka to owoce, których nigdy nie należy łączyć z nabiałem. Mogą bowiem powodować silną fermentację, jeśli po ich spożyciu wypijemy mleko czy kefir. Skutkować będzie ona biegunką, która osłabia nasz organizm.

Owoców z piwem

Żadnych owoców, ani jabłka, ani malin, ani truskawek nie należy łączyć z piwem. Inaczej doprowadzimy do poważnego obstrukcji przewodu pokarmowego, która manifestować będzie się bólem brzucha, powstawaniem gazów i biegunką.

Piwa z sałatką z majonezem

O ile zaleca się łączenie tłustych potraw z wysokoprocentowym alkoholem, aby doprowadzić do powstania estrów i uniknąć stanu upojenia alkoholowego, o tyle piwo w połączeniu z majonezem to złe zestawienie. Piwo nie jest napojem o wysokiej zawartości alkoholu, a majonez w zestawieniu z nim może doprowadzić do prawdziwej rewolucji żołądkowej i silnej biegunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *