Psychologia

Po czym poznać, że należy zakończyć znajomość?

Po czym poznać, że należy zakończyć znajomość

Czasem jest tak, że dogadujemy się z kimś świetnie, ale ten stan trwa bardzo krótko, zaledwie rok czy dwa. Niekoniecznie chodzi tutaj wyłącznie o relacje z mężczyznami, ale też o zwykłe koleżeństwo. Po czym poznać, że należy zakończyć znajomość?

Gdy spotkania z drugą osobą cię męczą

Przyjaźń czy związek powinny obfitować w pozytywne emocje. Gdy ty zamiast cieszyć się ze spotkania, wracasz do domu podminowana, wściekła lub smutna, to znak, że ta relacja wysysa z ciebie dobrą energię.  Czasem jest też tak, że koleżanka na każde spotkanie ciągnie swoje dziecko, aby ci je wepchać, a samej skoczyć na zakupy w galerii handlowej. Ono ciągle krzyczy, przez co wracasz do domu z migreną.  Prośby o spotkanie tylko we dwójkę są ignorowane. Należy unikać także spotkań z osobami, które tylko cię dołują, opowiadając mroczne historie.

Gdy druga osoba cię wykorzystuje

Czasem relacja z drugim człowiekiem traci swoją symetrię. Ty więcej dajesz, niż otrzymujesz. Np. ciągle jesteś wykorzystywana jako darmowa niańka do dziecka swojej przyjaciółki. Niby macie się spotkać, a w rzeczywistości ona zostawia ci wózek, a sama leci na zakupy do galerii, z której wychodzi po godzinie. Potem zostawia ci go, aby odkupić od kogoś fotelik na OLX.

Gdy macie skrajnie odmienne poglądy

Czasem też jest nam bardzo trudno dogadać się z drugą osobą, zwłaszcza gdy kwestionuje ona kwestie naukowo udowodnione. Np. ty jesteś ścisłowcem, badasz bakterie, a ona twierdzi, że stanowią one wymysł polityków.  Uważa, że szczepionki produkuje się z martwych płodów, co także nie jest prawdą. Na dodatek ignoruje objawy choroby u siebie i spotyka się z tobą, przy okazji cię zarażając. Czasem z takim człowiekiem po prostu nie da się wytrzymać, bo nie możesz dłużej słuchać jej pseudoteorii.

Gdy druga osoba ciągnie cię w dół

Czasem druga osoba ma depresję i pogrąża się w nałogu. Na dodatek namawia ciebie na picie. Uważa, że zostaniesz jej kompanem od kieliszka.  Od takich osób, które są uzależnione, mają kłopot ze sobą i potrzebują pomocy psychoterapeuty, najlepiej trzymać się z daleka.

Gdy koleżanka cię nie szanuje

Czasem jest też tak, że druga osoba jest skrajnym egoistą i zupełnie cię nie szanuje. Oczekuje od ciebie, że wyrwiesz się z pracy, bo ktoś musi zająć się jej dzieckiem. Gdy jesteś chora, ona i tak chce wcisnąć ci swoje dziecko, aby skoczyć sobie na zakupy.

Gdy znajdujecie się na innym etapie życia

Czasem zupełnie nie można porozumieć się z drugim człowiekiem, ponieważ znajduje się on na zupełnie innym etapie rozwoju. Koleżanka siedzi w domu i nie zamierza wracać do pracy, bo mąż ją utrzymuje. Ty z kolei jesteś pochłonięta karierą zawodową i lepiej dogadujesz się z osobami, które pracują, mają w życiu jakieś ambicje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *