odpowiedni-materac-w-sypialni

Gwarancją wygodnego i spokojnego snu jest porządne łóżko oraz materac w sypialni.  Dla każdego określenie „idealny” może mieć zupełnie inne znaczenie. Niektórzy  lubią zasypiać w łóżku twardym, niektórzy w miękkim, każdy z nas ma w końcu inne preferencje. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka porad które mogą Ci pomóc wybrać odpowiedni dla siebie materac. 

W swoim łóżku spędzamy codziennie przynajmniej sześć godzin, dlatego właśnie łóżko w sypialni jest bardzo ważnym sprzętem.  Jeśli decydujemy się na zakup nowego materaca warto pamiętać, aby był wysokiej jakości, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z niego przez wiele lat. Z całą pewnością na zakupie nowego materaca nie warto oszczędzać!

Test wygody

Każdy z nas w łóżku spędza  średnio około 1/3 swojego  życia,  dlatego właśnie musimy zadbać aby materac, na którym leżymy był bardzo wygodny.  Najistotniejsze jest aby nie doskwierało nam uczucie gniecenia podczas leżenie, nie powinien się on również w żaden sposób zapadać. W sytuacji, gdy zdecydujesz się na zbyt miękki materac, to twój kręgosłup nie będzie miał wystarczającego oparcia, natomiast zbyt twardy będzie boleśnie uciskał twoje mięśnie.

Podwójny, czy pojedynczy?

Zawsze musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny, dlatego też prawdopodobnie każdemu z nas będzie odpowiadał inny rodzaj materaca. Odpowiedni materac powinien być dobrany do indywidualnych cech każdego z nas. W sytuacji, gdy szukamy materaca, w  którym mają spać dwie osoby, między którymi występuje ponad 20 kilowa różnica wagi powinniśmy rozpatrzeć możliwość zakupu dwóch różnych egzemplarzy. Zapewni nam to znacznie większy komfort podczas snu. Najlepiej, jeśli każdy z materacy będzie dostosowany do indywidualnej budowy ciała oraz wagi każdego z nas. Podczas zakupów możesz zdecydować się na siedmiostrefowy, a więc poprzecznie podzielony na siedem pasów materac, który swoją budową odpowiada poszczególnym strefom ciała począwszy od: stóp, łydek, ud, przez biodra i lędźwie, a kończąc na strefie szyi i głowy. Dzięki takiemu układowi nie musimy martwić się o odpowiedni rozkład ciężaru naszego ciała na powierzchni materaca. Dla odpowiedniego snu równie ważna może okazać się poduszka na której śpimy, specjalnie wyprofilowana może zapewnić ogromną ulgę dla naszego kręgosłupa, a ponadto osobom borykającym się z chrapaniem może pomóc jego intensywności.

Materace dla alergików:

zdrowy-senJeśli przez większą część roku doskwierają Ci problemy związane z alergiami polecamy Ci zakup hipoalergicznego materaca, np. z ekologiczną wkładką. Należy zadbać, aby materiał z którego jest wykonany nie pochłaniał wilgoci, ponadto nie powinien dopuszczać do  rozwoju mikroorganizmów. Bardzo ważne są również pokrowce, to właśnie one mają największy kontakt z naszym ciałem, należy zwrócić uwagę na to aby wykonane były z antyalergicznego materiału oraz aby można je było prać w temperaturze 600, gdyż tylko taka jest w stanie całkowicie usunąć wszystkie bakterie.

Jeśli chcesz wygodnie przesypiać każdą noc wybierz materac odpowiedni pod względem twardości, elastyczności oraz taki, który nie przenosi drgań. Wszystkie te elementy powinny dać Ci pewność przespania wygodnie każdej nocy.