biżuteria na lato
Zdjęcie autorstwa Daria Bondarskaya z Pexels

Lato sprawia, że czujemy się swobodniej. Chętniej stawiamy też na wyraziste kolory i dodatki, na które na co dzień raczej byśmy się nie zdecydowały. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jaka biżuteria na lato jest obecnie najmodniejsza. Spieszymy z podpowiedzią.

Spis treści:

  1. Moda na masywne łańcuchy
  2. Biżuteria w stylu boho
  3. Biżuteria na lato dla minimalistek. Delikatny złoty łańcuszek
  4. Gorące trendy na lato. Perły barokowe

Moda na masywne łańcuchy

Od kilku sezonów latem nosimy masywne łańcuchy. Te mogą być w srebrnym lub złotym odcieniu. Ten drugi wspaniale komplementuje opaloną skórę. Jeśli zatem wróciłaś ze słonecznych wakacji, koniecznie postaw na złoty łańcuch, który podkreśli brązowy odcień twojego ciała. Natomiast jeśli urlop dopiero masz przed sobą, a reprezentujesz chłodny typ urody, radzimy sięgnąć po srebrne ogniwa.  Tego lata modne są nie tylko masywne łańcuchy. W tych nie każda z nas czuje się korzystnie. Masywne naszyjniki nie pasują też paniom o krótkiej szyi i mocniej zarysowanej klatce piersiowej, ponieważ dodają ciężkości górnej partii ciała. Możesz też postawić na cieniutkie łańcuszki noszone razem. Ważne, aby przy dekolcie sporo się działo.

masywne łańcuchy

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Biżuteria w stylu boho

Styl boho wykreowali w latach 60. i 70. XX wieku hipisi. Charakteryzuje się tym, iż kładzie duży nacisk na motywy folklorystyczne. Styl boho to również kwiatowe inspiracje, tego lata nosimy też pierścionki wysadzane kolorowymi oczkami. Szczególną popularnością cieszy się biżuteria z turmalinem, szmaragdem i ametystem. Kolczyki w stylu boho są duże i wyraziste, mogą zawierać elementy handmade, np. koronkowe wstawki.

Biżuteria na lato dla minimalistek. Delikatny złoty łańcuszek

Nie każda kobieta czuje się dobrze w wyrazistej biżuterii. Czasem nawet kolczyki w stylu boho czy masywne łańcuchy wpisują się w nasz gust, ale nie możemy ich nosić na co dzień, gdyż piastujemy poważne stanowisko. Wówczas nie przystoi nam przychodzić do pracy w zbyt charakterystycznych dodatkach. Na szczęście tego lata biżuteria na lato obejmuje także modele idealne dla minimalistek. W tę definicję doskonale wpisuje się delikatny złoty łańcuszek. Przy dekolcie w serek może być nieco dłuższy i zwieńczony podłużną zawieszką, która dodatkowo wysmukli górną partię naszej sylwetki. Delikatny złoty łańcuszek cudownie podkreśli naszą opaleniznę. Rozświetli nasz dekolt i twarzy. To iście wakacyjny dodatek.

Gorące trendy na lato. Perły barokowe

Gdybyśmy mieli wskazać najgorętszy trend biżuteryjny tego sezonu, to byłyby to perły. Tego lata nosimy je na kolczykach, naszyjnikach, pierścionkach i bransoletkach. Ba, nie są to zwykłe perły, lecz takie, które charakteryzują się barokowym przepychem. To bardzo wyrazista  i strojna biżuteria. Perły wyglądają najpiękniej w zestawieniu z chłodnym odcieniem metalu. Z żółtym czy różowym złotem nieco się kłócą. Perły barokowe najlepiej komponują się ze srebrem i białym złotem. Wówczas wyglądają szlachetnie i elegancko. Wspaniale rozświetlają też naszą twarz, jeśli postawimy na kolczyki z perłami lub naszyjnik z perłami w kształcie ryżu.  Tego typu dodatki doskonale komponują się z zimowym typem urody. Panie o urodzie Królewny Śnieżki często potrzebują nie tylko rozświetlenia, ale też wyrazistej biżuterii. Perły barokowe z pewnością nie przejdą niezauważone.

Perły barokowe

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels