Pojawienie się małego członka rodziny to cudowna wiadomość dla wszystkich. Pamiętaj jednak, że kiedy maluch trochę podrośnie, dom może stać się źródłem wielu niebezpieczeństw dla niego. Miejscem podwyższonego ryzyka jest kuchnia. Sprawdź, jak to miejsce powinno wyglądać, gdy w domu jest małe dziecko.

Ostre przedmioty do szuflady

Ciekawość małego dziecka potrafi fascynować, śmieszyć i… przerażać. Dla dziecka tak samo interesującym przedmiotem jak mały pluszowy miś, może być twój największy i najbardziej naostrzony nóż kuchenny.

Jeśli maluch kręci się w pobliżu, nie zapomnij więc pochować wszystkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, w miejsca niedostępne dla niego. Zagrożeniem są nie tylko noże, ale też wszystkie ostre i nietypowe przedmioty oraz sprzęty, które ewentualnie dziecko może sobie zrzucić na głowę.

Uwaga, parzy!

Gotowanie obiadu i kręcący się w pobliżu kilkulatek to nie lada wyzwanie. Największe zagrożenie jest ze strony garnków z gorącymi potrawami, ale też piekarników i kuchenek, które podczas pracy mocno się nagrzewają, szczególnie szyby od drzwi.