Seks niewątpliwie stanowi ważny element naszego życia. Nie bez powodu Abraham Maslow umieścił życie intymne u podstaw piramidy potrzeb. Gdy nie zaspokoimy potrzeb fizjologicznych, zaczynają one dominować nad pozostałymi i determinują nasze zachowanie.

Życie seksualne Polaków wielokrotnie zostało poddane badaniom statystycznym. Jak często nasi rodacy kochają się? Czy jesteśmy zadowoleni z życia intymnego? Wszystko wskazuje na to, iż Polacy przestali traktować seks jako temat tabu i coraz chętniej dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współżycia.

Życie seksualne Polaków

Mogłoby się wydawać, że Włosi, Hiszpanie, Francuzi i Portugalczycy kochają się częściej niż nasi rodacy. Wszak warunki, w jakich żyją, sprzyjają częstym zbliżeniom. Gorący piasek, słońce na horyzoncie i zapach egzotycznych owoców pobudzają zmysły . Tymczasem wyniki najnowszych badań wskazują, iż Polacy pod względem liczby zbliżeń ustępują tylko dwóm nacjom: Brazylijczykom i Grekom. Statystyczny rodak uprawia seks 143 razy w roku.

Jak często osiągamy orgazm?

Niektórzy z pewnością stwierdzą, że ważniejsza od liczby zbliżeń jest ich jakość. Na tę ostatnią również nie możemy narzekać. 67% Polaków jest zadowolonych z tego, jak wygląda ich życie seksualne. Dwóch na trzech rodaków osiąga orgazm przy każdym zbliżeniu.

Co ciekawe wraz ze wzrostem zadowolenia z jakości życia seksualnego obserwuje się wzrost zainteresowania poradami seksuologa. Dlaczego Polacy, którzy kochają się 143 razy w roku, odwiedzają specjalistów? Wbrew pozorom nie mamy tutaj do czynienia ze sprzecznością. W tym przypadku sprawdza się porzekadło, iż apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Nasi rodacy coraz rzadziej skarżą się na problemy z pożyciem, na wizytę do seksuologa zapisują się po to, aby doskonalić tę sferę życia.