Jak wygląda odtrucie alkoholowe

Nadużywanie alkoholu prowadzi do poważnych konsekwencji dla całego organizmu. Te jednak nie ograniczają się wyłącznie do dnia następującego po zbyt hucznej imprezie. Przedłużające się świętowanie pozostawia po sobie wiele toksyn, które mają wpływ na samopoczucie i aktualną kondycję, mogą również prowadzić do rozwoju poważnych chorób. Aby ich uniknąć, konieczne jest przeprowadzenie odtrucia alkoholowego. To może stać się również pierwszym krokiem do efektywnej terapii leczenia uzależnienia. Przede wszystkim przełoży się jednak na znaczną poprawę ogólnej kondycji organizmu.

Detoks alkoholowy – na czym polega?

Etanol to jedna z najpopularniejszych używek w naszym kręgu kulturowym. Nikogo nie trzeba przekonywać co do jego negatywnego wpływu na zdrowie. Oczywiście okazjonalne spożywanie napojów alkoholowych nie będzie wiązało się z poważnymi konsekwencjami, ale regularne nadużywanie to już spory problem. W takim przypadku konieczne stanie się podjęcie stosownych działań. Detoksykacja alkoholowa w domu przynosi dobre rezultaty, ale nic nie jest w stanie zastąpić profesjonalnego detoksu alkoholowego, oferowanego przez takie firmy jak KacDoktor. Zawodowi medycy osiągają znakomite rezultaty dzięki właściwie dobranym kroplówkom.

Odtruwanie po alkoholu dzięki kroplówce

Odtrucie alkoholowe w każdym przypadku ma taki sam cel: jego zadaniem jest pozbycie się toksyn, które akumulują się w organizmie na skutek nadużywania alkoholu i innych szkodliwych substancji, takich jak tytoń, narkotyki czy leki. Wpływ na ten aspekt jego funkcjonowania ma jednak zdecydowanie więcej czynników, w tym nasze menu czy nawet powietrze, którym oddychamy. Odtruwanie po alkoholu umożliwia oczyszczenie organizmu i przywrócenie mu równowagi. Największa w tym zasługa antyoksydantów, a więc naturalnych substancji zwalczających szkodliwe wolne rodniki. Oprócz tego detoks umożliwia także właściwe nawodnienie i przywrócenie odpowiedniego poziomu elektrolitów.

Kroplówka czy w domu?

Kroplówki jako forma odtruwania po alkoholu mają jedną podstawową zaletę: szybkość działania. Wchłanianie z krwi umożliwia szybsze dostarczenie organizmowi niezbędnych substancji i pozbycie się efektów zatrucia. Detoksykacja alkoholowa w domu zabiera natomiast zdecydowanie więcej czasu ze względu na gorsze wchłanianie z przewodu pokarmowego. Poza tym w domowych warunkach nie mamy także dostępu do większości substancji, które aplikują profesjonalni medycy. W praktyce pozostaje nam jedynie zaserwować sobie jadłospis bogaty w witaminy i zmienić na pewien czas swoje przyzwyczajenia, tak by pozbyć się toksyn i właściwie odżywić organizm.

Detoks alkoholowy w domu

Podstawowym orężem podczas odtrucia alkoholowego przeprowadzanego w domowych warunkach będą owoce. Najlepiej wybierać te, które zawierają dużo witamin z grupy B i C. Przy ich pomocy powinniśmy sporządzić np. zdrowe koktajle (najlepsze będą na bazie kefiru, który dzięki bakteriom mlekowym zadba również o florę bakteryjną). Świetnym sposobem na intoksykację są banany pod każdą postacią: oprócz witamin są także znakomitym źródłem potasu i innych mikroelementów. Dobrze skomponowana dieta koktajlowa może być dobrym sposobem na detoks organizmu, musi trwać jednak przynajmniej przez kilka dni.

Zioła i herbaty

Dietę opierającą się na owocach i warzywach powinniśmy również wzmocnić antyoksydacyjnymi właściwościami herbat i naparów. Warto wybierać zwłaszcza herbatę zieloną, najlepiej z dodatkiem hibiskusa. Oprócz tego świetnym działaniem prozdrowotnym wyróżnia się czystek lekarski, rumianek czy szałwia. Regularnie spożywane mogą znakomicie wpłynąć na organizm i umożliwić pozbycie się z niego toksyn. Należy jednak pamiętać, że upragniony efekt nie zostanie osiągnięty natychmiast.