Styl życia

Jak wybrać fotografa na ślub?

Jak wybrać fotografa na ślub

Wybór fotografa na ślub to nie jest taka łatwa sprawa. To właśnie od fotografa zależy, jaką będziemy mieli pamiątkę z naszego ślubu. Przed nawiązaniem współpracy, warto zadać kilka pytań osobie, której powierzymy tak ważna kwestię naszego życia. Poniżej zawarte są podstawowe informacje związane z wyborem fotografa na ślub.

Czy nasz fotograf ma doświadczenie w branży ślubnej?

To jedno z ważniejszych pytań do fotografa ślubnego. Jest istotne, gdyż dotyczy doświadczenia zawodowego w branży, która dla wielu fotografów nie jest typowa. Warto więc je zadać, gdyż nie każdy fotograf sprawdzi się jako fotograf ślubny. Wiadomo, że im dłuższe doświadczenie tym lepiej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że efekty będą zadowalające.
Jeśli będziemy mieć do czynienia z osobą, który stawia dopiero pierwsze kroki w branży i chce zdobyć doświadczenie, będzie to obarczone pewnym ryzykiem. Powierzenie oprawy fotograficznej ślubu osobie bez doświadczenia może nie wyjść nam na korzyść.

Co zawiera oferta zdjęć?

Nie każdy profesjonalny fotograf ślubny ma tę samą ofertę. Często jest to kwestia zróżnicowana. Wystarczy abyśmy porównali kilka ofert, żeby dojść do wniosku, że różnica jest w cenie, ale też w zakresie usług. Aby uniknąć rozczarowania powinniśmy dokładnie sprawdzić i przeanalizować każdą ofertę.

Czy fotograf może pochwalić się pełnym reportażem ślubnym?

Często na stronach internetowych fotografów ślubnych zobaczyć można tylko pojedyncze, najlepsze według autora zdjęcia ślubne. Poprośmy fotografa, aby pokazał nam pełny reportaż ślubny. Dzięki temu poznamy jego unikalny styl oraz dowiemy się jakie posiada poczucie estetyki. Wyrobimy sobie zdanie na temat tego czy chcemy go zatrudnić.

Czy fotograf może pochwalić się pełnym reportażem ślubnym

Jak wygląda umowa z fotografem ślubnym?

Umowa i zapisy w niej zawarte to ważna rzecz. Zapoznajmy się z umową przed złożeniem podpisu. Jeśli kwestie zawarte w niej wydają się nam niezrozumiałe, postarajmy się je wspólnie wyjaśnić. Jeśli będą wiązały się z jakimiś dopłatami lub ukrytymi obwarowaniami o których mowa tzw. małym druczkiem, to powinna zapalić się nam czerwona lampka.

Co jeśli nie dojdzie do wykonania umowy przez fotografa na ślub?

W życiu zdarzają się nieprzewidziane i dziwne sytuacje. Może okazać się tak że nasz fotograf się rozchoruje lub z innych powodów nie będzie mógł wykonać zlecenia. Zapytajmy czy taka osoba ma plan awaryjny – może zastępstwo innej osoby, odszkodowanie lub jakaś inna forma gratyfikacji z powodu niewywiązania się z umowy.

Tekst powstał przy współpracy z Fotografem ślubnym Warszawahttps://freyalovephoto.pl/

Komentarze (5)

pola

1 rok temu

Wiele kobiet marzy o profesjonalnej sesji ślubnej:)

julita

1 rok temu

Teraz sezon ślubny w pełni, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa, aby się nie nadziać.

verka

1 rok temu

Dobrze, aby fotograf miał doświadczenie w branży ślubnej i potrafił się odnaleźć na tego typu imprezie.

angela

1 rok temu

Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na to, jakie doświadczenie ma fotograf:)

kalina

1 rok temu

Niewątpliwie warto przyjrzeć się portfolio fotografa.

Zostaw komentarz