Styl życia

Trzy urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym biurze

Trzy urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym biurze

Pixabay

Za sprawne wykonywanie obowiązków w biurze odpowiada nie tylko dobra organizacja, ale również wysokiej jakości sprzęt biurowy. Odpowiednio dobrane urządzenia w znacznym stopniu usprawnią pracę w biurze, przekładając się na szybszą i znacznie przyjemniejszą realizację zadań. Sprawdź, jakich trzech urządzeń nie może zabraknąć w żadnym miejscu pracy i czym kierować się przy ich wyborze.

Drukarka

Drukarka to najważniejsze urządzenie w biurze i to od jej niezawodności i wydajności w dużym stopniu zależna jest szybkość pracy. Drukarka biurowa powinna przede wszystkim obsługiwać druk czarno-biały i kolorowy, drukować minimum 10 stron na minutę, a jeżeli w biurze znajduje się więcej niż jeden komputer – posiadać również funkcję połączenia sieciowego z dowolną liczbą urządzeń. Obecnie większość dobrych urządzeń dostępnych na rynku spełnia te standardy, a nawet oferuje jeszcze więcej użytecznych funkcji. Przy ostatecznym wyborze drukarki do biura warto zwrócić uwagę na zużycie tuszu, które bezpośrednio wpływa na wydajność i koszt korzystania z urządzenia w przełożeniu na jeden arkusz wydruku.

Istotny jest również wybór odpowiedniej technologii druku – laserowej lub atramentowej. W biurach, w których drukuje się zazwyczaj dokumenty czarno-białe, dobrze sprawdzi się drukarka laserowa. Z kolei atramentowa technologa druku lepiej sprawdza się przy drukowaniu kolorowych grafik o wysokiej rozdzielczości.

Niszczarka

Niszczarka do każdego papieru pomoże w łatwy i szybki sposób pozbyć się dokumentów zawierających wrażliwe dane. Znajdzie ona swoje zastosowanie w każdym miejscu pracy, nawet w takim, które pozornie generuje niewielką ilość odpadów. Obowiązkowym wyposażeniem biura jest niszczarka do każdego papieru, która doskonale poradzi sobie z różnego rodzaju dokumentami, kartonem, a nawet kartami bankowymi .Wybierając to urządzenie zwracamy największą uwagę na prędkość pracy, możliwość cięcia różnych rodzajów dokumentów, różne rodzaje cięcia (paski, ścinki), a także funkcję automatycznego cofania papieru w przypadku jego zacięcia.

Dobra niszczarka do biura powinna radzić sobie z:

  • dokumentami papierowymi (wiele kartek jednocześnie),
  • zszywkami i małymi spinaczami,
  • kartami kredytowymi,
  • płytami CD/DVD.

Podobnie jak w przypadku kserokopiarek, warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar sprzętu. Profesjonalne niszczarki to urządzenia o stosunkowo dużych rozmiarach, dlatego ich wymiary powinniśmy dostosować do wielkości naszego biura.

Kserokopiarka

Urządzenie to znajdzie swoje zastosowanie w każdym biurze, pozwalając na skanowanie i kopiowanie dokumentów. Dobra kserokopiarka powinna przede wszystkim oferować kopiowanie dokumentów w wysokiej rozdzielczości (minimum 300 DPI dla dokumentów tekstowych i 600 DPI dla grafik), a także charakteryzować się odpowiednio dużą prędkością drukowania. Wbrew pozorom ważne są również rozmiary urządzenia – duże, profesjonalne kserokopiarki zajmują sporo miejsca, dlatego do mniejszego biura lepiej wybrać urządzenie kompaktowe.

Rozwiązanie dla małego biura

Zamiast oddzielnego zakupu drukarki i kserokopiarki możemy zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne. Łączy ono funkcje drukarki, skanera i kopiarki, co zapewnia dużą wszechstronność i pozwala na oszczędność miejsca w biurze.

Komentarze (6)

pola

1 rok temu

Dobra drukarka jest dziś w cenie:)

olga

1 rok temu

My szukamy właśnie dobrej kserokopiarki, żeby co chwilę nie trzeba jej było oddawać do serwisu.

julita

1 rok temu

Ja ostatnio kupiłam do swojej firmy naprawdę dobrą drukarkę. Widzę, że lepiej inwestować w samą drukarkę, nie w urządzenie multifunkcyjne.

verka

1 rok temu

U nas w biurze niszczarka regularnie się psuje. Mam nadzieję, że niebawem kupią nową.

angela

1 rok temu

My ostatnio walczymy z niszczarką, bo ciągle się psuje…

kalina

1 rok temu

Dobra drukarka, która się nie psuje, to podstawa:)

Zostaw komentarz