Styl życia

Trzy urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym biurze

Trzy urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym biurze

Pixabay

Za sprawne wykonywanie obowiązków w biurze odpowiada nie tylko dobra organizacja, ale również wysokiej jakości sprzęt biurowy. Odpowiednio dobrane urządzenia w znacznym stopniu usprawnią pracę w biurze, przekładając się na szybszą i znacznie przyjemniejszą realizację zadań. Sprawdź, jakich trzech urządzeń nie może zabraknąć w żadnym miejscu pracy i czym kierować się przy ich wyborze.

Drukarka

Drukarka to najważniejsze urządzenie w biurze i to od jej niezawodności i wydajności w dużym stopniu zależna jest szybkość pracy. Drukarka biurowa powinna przede wszystkim obsługiwać druk czarno-biały i kolorowy, drukować minimum 10 stron na minutę, a jeżeli w biurze znajduje się więcej niż jeden komputer – posiadać również funkcję połączenia sieciowego z dowolną liczbą urządzeń. Obecnie większość dobrych urządzeń dostępnych na rynku spełnia te standardy, a nawet oferuje jeszcze więcej użytecznych funkcji. Przy ostatecznym wyborze drukarki do biura warto zwrócić uwagę na zużycie tuszu, które bezpośrednio wpływa na wydajność i koszt korzystania z urządzenia w przełożeniu na jeden arkusz wydruku.

Istotny jest również wybór odpowiedniej technologii druku – laserowej lub atramentowej. W biurach, w których drukuje się zazwyczaj dokumenty czarno-białe, dobrze sprawdzi się drukarka laserowa. Z kolei atramentowa technologa druku lepiej sprawdza się przy drukowaniu kolorowych grafik o wysokiej rozdzielczości.

Niszczarka

Niszczarka do każdego papieru pomoże w łatwy i szybki sposób pozbyć się dokumentów zawierających wrażliwe dane. Znajdzie ona swoje zastosowanie w każdym miejscu pracy, nawet w takim, które pozornie generuje niewielką ilość odpadów. Obowiązkowym wyposażeniem biura jest niszczarka do każdego papieru, która doskonale poradzi sobie z różnego rodzaju dokumentami, kartonem, a nawet kartami bankowymi .Wybierając to urządzenie zwracamy największą uwagę na prędkość pracy, możliwość cięcia różnych rodzajów dokumentów, różne rodzaje cięcia (paski, ścinki), a także funkcję automatycznego cofania papieru w przypadku jego zacięcia.

Dobra niszczarka do biura powinna radzić sobie z:

  • dokumentami papierowymi (wiele kartek jednocześnie),
  • zszywkami i małymi spinaczami,
  • kartami kredytowymi,
  • płytami CD/DVD.

Podobnie jak w przypadku kserokopiarek, warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar sprzętu. Profesjonalne niszczarki to urządzenia o stosunkowo dużych rozmiarach, dlatego ich wymiary powinniśmy dostosować do wielkości naszego biura.

Kserokopiarka

Urządzenie to znajdzie swoje zastosowanie w każdym biurze, pozwalając na skanowanie i kopiowanie dokumentów. Dobra kserokopiarka powinna przede wszystkim oferować kopiowanie dokumentów w wysokiej rozdzielczości (minimum 300 DPI dla dokumentów tekstowych i 600 DPI dla grafik), a także charakteryzować się odpowiednio dużą prędkością drukowania. Wbrew pozorom ważne są również rozmiary urządzenia – duże, profesjonalne kserokopiarki zajmują sporo miejsca, dlatego do mniejszego biura lepiej wybrać urządzenie kompaktowe.

Rozwiązanie dla małego biura

Zamiast oddzielnego zakupu drukarki i kserokopiarki możemy zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne. Łączy ono funkcje drukarki, skanera i kopiarki, co zapewnia dużą wszechstronność i pozwala na oszczędność miejsca w biurze.

Komentarze (6)

pola

12 miesięcy temu

Dobra drukarka jest dziś w cenie:)

olga

12 miesięcy temu

My szukamy właśnie dobrej kserokopiarki, żeby co chwilę nie trzeba jej było oddawać do serwisu.

julita

12 miesięcy temu

Ja ostatnio kupiłam do swojej firmy naprawdę dobrą drukarkę. Widzę, że lepiej inwestować w samą drukarkę, nie w urządzenie multifunkcyjne.

verka

12 miesięcy temu

U nas w biurze niszczarka regularnie się psuje. Mam nadzieję, że niebawem kupią nową.

angela

12 miesięcy temu

My ostatnio walczymy z niszczarką, bo ciągle się psuje…

kalina

12 miesięcy temu

Dobra drukarka, która się nie psuje, to podstawa:)

Zostaw komentarz