Puder to produkt, którego nie może zabraknąć w kobiecej kosmetyczce. W zależności od rodzaju pełni on inną rolę. Jak spośród setek pudrów wybrać właściwy? Czym należy kierować się, podejmując decyzję?

Sypki, prasowany, transparentny, kryjący, matujący, fiksujący, rozświetlający, a może brązujący? Ilość dostępnych wariantów może przytłaczać i zniechęcać do zakupów. Podpowiemy ci, co kryje się za poszczególnymi określeniami i jaki puder będzie odpowiedni dla twojej cery. To właśnie jej stanem powinnaś kierować się podczas zakupów w drogerii. Innego kosmetyku potrzebuje osoba, która boryka się z trądzikiem, a inny sprawdzi się u pań skarżących się na suche skórki. Formuła pudru definiuje poziom krycia. Czy wiesz, że wersja w kamieniu może z powodzeniem zastąpić podkład? Jakie możliwości dają poszczególne rodzaju pudru i jak ich używać?

Popękane naczynka zamaskuj pudrem w kamieniu

Trądzik to zmora nie tylko nastolatek, z tym problemem borykają się miliony kobiet na całym świecie. Na szczęście przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków można ukryć niedoskonałości i mankamenty urody. Choć w wielu przypadkach puder w kamieniu z powodzeniem może zastąpić podkład, nie powinny używać go kobiety, które zmagają się z wypryskami. Jego tępa formuła podkreśli wszelkie nierówności, w rezultacie po jego użyciu możesz wyglądać gorzej niż bez makijażu. Z pudrem w kamieniu należy obchodzić się ostrożnie. Tego typu produkty charakteryzują się wysokim poziomem krycia, toteż łatwo można zrobić sobie nieestetyczne placki na twarzy.

Puder w kamieniu z pewnością docenią kobiety, które mogą pochwalić się gładką skórą niewykazującą tendencji do przetłuszczania. Zastanawiasz się, po co taka osoba sięga po kryjące kosmetyki? Brak wyprysków nie jest równoznaczny z idealną cerą. Kruche, popękane naczynka to twoja zmora? Puder w kamieniu pomoże ukryć ci zaczerwienienia. Jest dużo lżejszy od płynnych podkładów. Decydując się na niego, możesz zrezygnować z fluidu. Choć producenci kompaktów często dołączają do nich gąbeczki i puszki, nie nakładaj nimi kosmetyku. Puder w kamieniu nie będzie odznaczał się od twarzy, jeśli rozprowadzisz go przy pomocy pędzla. Ten ostatni jednak zajmuje sporo miejsca w kosmetyczce. Jeśli zauważyłaś, że makijaż wymaga poprawki w ciągu dnia, zabierz ze sobą puszek. Pamiętaj jednak o tym, aby nabrać na niego niewielką ilość produktu, a nadmiar strzepać o nadgarstek. Gąbeczkę delikatnie przyciskaj do problematycznych partii twarzy. Choć puszek dołączony do pudru wygląda nienagannie, powinnaś go regularnie wymieniać. W przeciwnym wypadku możesz pogorszyć stan cery, gąbeczka stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju mikroorganizmów, w tym bakterii odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe.

Cerę trądzikową oprósz pudrem sypkim

Bezskutecznie walczysz z wypryskami? Przyjrzyj się pudrom sypkim, otulają one skórę delikatnym płaszczykiem, toteż nie podkreślają niedoskonałości. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż kosmetyki w formie proszku zazwyczaj charakteryzują się lepszymi właściwościami matującymi od swoich kuzynek w kamieniu. Te drugie nierzadko zawierają olej mineralny, który może pogarszać stan problematycznej cery. W większości przypadków sypkie pudru są wolne do substancji tłuszczowych, toteż nie powinny sprzyjać powstawaniu niedoskonałości. Jeśli chcesz poprawić stan swojej cery, przyjrzyj się naturalnym rozwiązaniom. Puder bambusowy, ryżowy czy oparty na krzemionce, świetnie matowi skórę, nie zapychając przy tym porów. Sypkie produkty nakładamy za pomocą pędzla. Choć posiadają one wiele zalet, nie są pozbawione wad. Proszek może niespodziewanie wysypać się w kosmetyczce, toteż wiele kobiet kupuje dwa pudry. Jeden sypki do stosowania w domu, drugi w kamieniu do nanoszenia poprawek w ciągu dnia.