Sekrety kosmetyków Uroda

Jak używać kosmetyków?

Wiele osób wychodzi z założenia, że kosmetyki posiadają niezwykłą moc. Wystarczy, że nałożymy je na twarz, a rano obudzimy się z nawilżoną, gładką skórą. Tymczasem aplikacja kosmetyku powinna być przemyślana.

Wiele osób wychodzi z założenia, że kosmetyki posiadają niezwykłą moc. Wystarczy, że nałożymy je na twarz, a rano obudzimy się z nawilżoną, gładką skórą. Tymczasem aplikacja kosmetyku powinna być przemyślana.

Wiele kobiet skarży się, że popularne specyfiki nie zdają u nich egzaminu. Olej arganowy nie nawilża skóry, tylko ją wysusza, a maseczka nie odżywia twarzy. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

Natychmiastowe efekty

Wiele kobiet wpada w pułapkę zastawioną przez marketingowców. Spece od reklamy mamią nas obietnicą gładkiej, jędrnej skóry i redukcją zmarszczek w 14 dni. W rzeczywistości każdy kosmetyk potrzebuje czasu. Jeśli liczymy, że krem ujawni swoje dobroczynne właściwości po tygodniu, to spotka nas ogromne rozczarowanie. Niektóre panie zrażają się brakiem natychmiastowych rezultatów i rozpoczynają nową kurację. Specjaliści krytykują taką postawę. Nie doprowadzając kuracji do końca, musimy liczyć się z tym, że kondycja naszej skóry nigdy nie ulegnie poprawie. Jednocześnie warto pamiętać, iż nasza cera czasem potrzebuje urlopu. Jeśli nieustannie będziemy korzystać z dobrodziejstw kuracji, nasza skóra nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować bez „wspomagaczy”.

Kremy do cery dojrzałej

Na temat tego typu kosmetyków krążą sprzeczne opinie. Jedni twierdzą, iż nie należy sięgać po preparaty przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej, dopóki nie przekroczymy magicznej 40-stki. Inni z kolei wychodzą z założenia, że sięgając po preparaty dedykowane innej grupie wiekowej, przedłużają młodość. Prawda znajduje się pośrodku. Jeśli nasza skóra znajduje się w kiepskiej kondycji, sprawia wrażenie poszarzałej, spękanej i pozbawionej życia, warto sięgnąć po specyfik dedykowany cerze dojrzałej. Kiedy twarz odzyska zdrowy, promienny wygląd, należy powrócić do kremów adekwatnych do naszego wieku.

Płyn micelarny jako tonik

Płyny micelarne szturmem podbiły rynek kosmetyczny. Kobiety często skarżyły się na lepką warstwę, pozostawianą przez mleczka do demakijażu. Na korzyść płynu przypominającego wodę przemawia lekka konsystencja i działanie. Micele doskonale usuwają makijaż. Niestety, wiele osób zapomina, że po ich użyciu należy skorzystać z dobrodziejstw toniku. Płyny micelarne nie zawsze charakteryzują się lekko kwaśnym pH.

Kierunek aplikacji

Współczesny tryb życia nie sprzyja przemyślanej pielęgnacji. Wiele kobiet nakłada kosmetyki byle jak. Przypadkowe wklepywanie kremu nie przynosi pożądanych rezultatów. Aplikację kosmetyków łatwo łączyć z masażem mięśni. W przypadku toników wacik należy przesuwać zdecydowanym ruchem od dołu do góry. Ta drobna modyfikacja przynosi namacalne efekty u pań po 30. roku życia, ponieważ stymuluje mięśnie.

Pielęgnacja okolic uszu

Tę część ciała często traktujemy po macoszemu. Niewiele kobiet wklepuje kremy przeciwzmarszczkowe w okolice uszu. Pomijając tę partię twarzy, popełniamy poważny błąd. Warto pamiętać, iż w miarę upływu czasy wiązadła zażuchowe stają się słabsze i przestają pełnić swoją funkcję.

Woda termalna

Ostatnio obserwuje się wzrost zainteresowania wodą termalną. Ten niepozorny aerozol potrafi zdziałać cuda. Odświeża skórę podczas największych upałów. Jednocześnie łagodzi podrażnienia. Niestety, wiele kobiet nie potrafi korzystać z dobrodziejstw wody termalnej. Panie często ograniczają się do spryskania twarzy. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż czekając, aż ciecz odparuje, pogarszamy kondycję cery. Skóra staje się sucha i spękana. Można tego uniknąć, przykładając do zwilżonej twarzy chusteczkę higieniczną.

Znaczenie peelingu

Wiele pań skarży się, że stosowane przez nie maseczki nie przynoszą pożądanych rezultatów. Warto pamiętać, iż martwy naskórek utrudnia przenikanie substancji odżywczych. Jeśli chcemy wspomóc naszą twarz maseczką nawilżająca, wcześniej musimy wykonać peeling.

Kosmetyki posiadają ogromny potencjał. Odpowiednio dobrane i stosowane opóźniają procesy starzenia. W związku z tym warto wygospodarować czas na kompleksową pielęgnację.

Magdalena Kukurkowska

Komentarze (2)

pati25

9 lat temu

Przydatne informacje 🙂 Aby kremy spełniły swoją rolę,przyniosły spodziewany efekt musimy uzbroić się w cierpliwość.Używać ich systematycznie i przez dłuższy czas.
Dobierajmy kremy odpowiednie do wieku,stanu naszej skóry i jej potrzeb :):)

filodendron 2

9 lat temu

Bardzo ciekawe wiadomości. Na ogół oczekujemy od kremu szybkich rezultatów, najchetniej juz po pierwszy pozmarowaniu 🙂 A to jednak wyzsza szkoła jazdy 🙂

Zostaw komentarz