Jak uzyskać idealny makijaż ust

Makijaż ust staje się coraz popularniejszy. Do niedawna większość Polek podkreślała oczy, sięgając po cienie do powiek i eyelinery. Szminki nie były tak modne. Jednak wszystko się zmieniło za sprawą firm kosmetycznych, które prześcigają się w opracowywaniu nowych formuł pomadek. Jak uzyskać idealny makijaż ust?

Regularny peeling warg

Od razu widać, kto dba o usta w codziennej gonitwie. Panie, które przykładają dużą wagę do tej części twarzy, mają z reguły gładkie wargi, wolne od suchych skórek i spierzchnięć. Warto regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu, wykonywać peeling mechaniczny ust. W tej roli doskonale sprawdzi się domowa mieszanka oliwy z oliwek i cukru. Wykonujesz nią delikatny masaż ust. Jest to kompozycja bezpieczna dla organizmu, bowiem można ją zjeść bez obaw o wprowadzanie do układu pokarmowego zbędnej chemii.

Pomadka ochronna w torebce

Kup sobie naturalną pomadkę ochronną i miej ją zawsze przy sobie. Na noc nakładaj grubszą warstwę produktu, ponieważ w ten sposób dogłębnie odżywisz i zregenerujesz wargi.  Regularne nawilżanie chroni przed powstawaniem nieestetycznych suchych skórek. Na gładkich i miękkich ustach każda pomadka wygląda obłędnie.

Obrysuj wargi konturówką

Jeśli masz nieregularny kształt ust, pozbądź się asymetrii za sprawą konturówki w kolorze zbliżonym do szminki. Obrysuj kredką kontur warg, a następnie je wypełnij. Taka baza poprawi trwałość samej pomadki. Jeśli połowa górnej wargi jest wyżej niż druga, to wyrównaj tę niższą do wyższej. Konturówka do ust to twoja najlepsza przyjaciółka, o której nie powinnaś nigdy zapominać.

Kup trwałą, matową szminkę

Matowe szminki nie tylko kojarzą się z elegancją i ponadczasowym stylem, ale też charakteryzują się fenomenalną trwałością.  Zaopatrz się w takie pomadki, a nie będziesz musiała przejmować się ich pigmentacją, trwałością etc.

Pomadka w płynie z dobrym aplikatorem

Jeśli masz symetryczne wargi o ładnym kształcie, które nie potrzebują korekty, zaopatrz się w matową pomadkę w płynie z aplikatorem w kształcie listka łukowato wygiętym do góry. On pozwala precyzyjnie obrysować kontur ust, w tym łuk Kupidyna.