Uroda

Jak uzupełnić rzadkie brwi?

Jak uzupełnić rzadkie brwi

Garin Chadwick z Unsplash

Moda na brwi zmienia się nieustannie. Można zauważyć, że co pewien czas mówi się o ich zagęszczaniu, a po paru latach zaciekle zwalczamy je pęsetą. Jedne gwiazdy zostały zapamiętane jako te, które nosiły cienkie brwi, vide Marlena Dietrich. Inne słyną z tego, że gęsty i mocno podkreślony łuk brwiowy stanowi ich znak rozpoznawczy. W naszym artykule podpowiadamy, jak uzupełnić rzadkie brwi.

Spis treści:

  1. Moda na gęste brwi
  2. Jak zagęścić brwi? Postaw na odpowiedni makijaż brwi!
  3. Jak uzupełnić rzadkie brwi? Cień do brwi
  4. Kredka do brwi, gdy liczy się precyzja
  5. Żel do brwi w odpowiednim odcieniu
  6. Mazak do brwi, czyli sposób na trwały i naturalny makijaż brwi

Moda na gęste brwi

Czy podążanie za modą jest w tym wypadku dobrym rozwiązaniem? Czyż nie lepiej byłoby określić, jakie brwi pasują do naszej twarzy lub jakie wzbudzają w nas największy zachwyt? Obecnie panuje moda na rzadkie brwi. Jednak panie, które takowe posiadają z natury, chętnie by je zagęściły. Można oczywiście sięgnąć po stosowną odżywkę i poczekać na pierwsze rezultaty, ale nie każda z nas ma tyle cierpliwości, zwłaszcza przed większym wyjściem, vide wesele. W naszym artykule podpowiadamy, jak uzupełnić rzadkie brwi.

Jak zagęścić brwi? Postaw na odpowiedni makijaż brwi!

Kobiety, którym marzą się gęste brwi, mają całą masę drogeryjnych sprzymierzeńców. Półki w sklepach uginają się pod ciężarem kosmetyków kolorowych, które pozwalają dorysować brakujące włoski. Oczywiście nie każdy produkt do brwi zapewni taki sam efekt. Jeśli zależy ci na precyzji, powinnaś raczej celować w kredki do brwi, gdy nie masz zbyt wiele czasu na makijaż, postaw na cień. Zalety i wady poszczególnych rozwiązań omawiamy w poniższym artykule.

Jak uzupełnić rzadkie brwi? Cień do brwi

Makijaż brwi to dla jednych z nas rozbudowana procedura, jednak nie wszystkie dysponujemy odpowiednią ilością czasu. Gdy prowadzimy aktywny tryb życia, chciałybyśmy uzyskać jak najszybciej pożądany efekt. Z pomocą przychodzi nam cień do brwi. Pozwala on optycznie zagęścić włoski. Z jego pomocą uzyskamy naturalny efekt. Cień do brwi to kosmetyk, którym nie zrobimy sobie krzywdy. Niestety, pożądane rezultaty nie należą do trwałych. Sam cień do brwi może się dość łatwo zetrzeć, czego wolałybyśmy uniknąć. Na szczęście i na to istnieje odpowiednie rozwiązanie. Zawsze makijaż brwi można utrwalić przeźroczystym żelem, który utrzyma włoski w ryzach.

Kredka do brwi, gdy liczy się precyzja

Czy wiesz, że najlepszy efekt zagęszczenia brwi uzyskasz z kredką o bardzo cienkiej końcówce? Pozwala ona precyzyjnie dorysować pojedyncze brakujące włoski. Spod cienia czasem widać gołą skórę, która uległa przyciemnieniu. Kredka do brwi o cienkiej końcówce pozwala lepiej oszukać oko ludzkie. Trzeba tylko dobrać ją w odpowiednim odcieniu, który zgrywa się z kolorem naszych włosków. Brązowe kredki często okazują się zbyt rude, przez co efekt końcowy daleki jest od upragnionego. Także miękkość kredki do brwi ma znaczenie. Gdy ta jest za miękka, rozmaże się. Zbyt twardą z kolei nie wyrysujemy zbyt dobrze brakujących włosków.

Żel do brwi w odpowiednim odcieniu

Czy wiesz, że bardzo naturalny efekt z jednoczesnym ujarzmieniem włosków zapewnia żel do brwi w odpowiednim odcieniu? O ile bezbarwny służy do utrwalenia makijażu, o tyle ten z pigmentem może nam pomóc zagęścić łuk brwiowy. Trzeba tylko pamiętać o tym, że żel do brwi nie może być zbyt mocno dociskany do skóry, bo utworzy nieestetyczne plamy. Włoski należy wywijać ku górze, wówczas optycznie je zagęścisz.

Mazak do brwi, czyli sposób na trwały i naturalny makijaż brwi

Mazak do brwi może zapewnić nam równie precyzyjny efekt jak kredka do brwi o cienkiej końcówce. Na dodatek ten zastyga i charakteryzuje się wysoką trwałością. Na rynku znajdziemy nawet kosmetyki wodoodporne. Dobrze, aby mazak do brwi miał ząbki, dzięki czemu przeciągając go po łuku brwiowym, uzyskamy bardzo naturalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *