Poradniki Styl życia

Jak szybko nauczyć się języka?

mapa-jezykow

Wiele osób uważa, że szybka i skuteczna nauka języka obcego jest niemożliwa. Nauczyciele w szkole stale nam powtarzali, że aby nauczyć się języka  potrzebna jest ciężka praca wykonywana latami. Naszym zdaniem nauka może być jednak ciekawa i pasjonująca, a jej efekty widoczne zaledwie po kilku miesiącach. W dzisiejszym artykule przedstawimy sposoby dzięki którym owocna nauka języka będzie w Twoim przypadku możliwa.

Znajomość języka obcego jest obecnie jedną z najistotniejszych i najbardziej wszechstronnych umiejętności, przydatny jest on zarówno podczas zagranicznych podróży jak i kontaktów z obcokrajowcami w pracy. Obecnie prawie każdy pracodawca wymaga od swojego potencjalnego pracownika znajomości co najmniej jednego języka w stopniu komunikatywnym. Dlatego tez uważamy, iż warto zainwestować w siebie, z całą pewnością się nam to opłaci.

Ciężka praca popłaca

Nanauka-angielskiegojczęstsza wymówką osób, które chciałyby się nauczyć języka, ale im to nie wychodzi jest kwestia czasu oraz finansów. Po chwili zastanowienia każda z nas może dojść do wniosku, iż większość umiejętności które posiada nauczył się sam. Specjaliści informują, że jeśli chcemy się czegoś nauczyć musimy w pierwszej kolejności to zrozumieć przekaz który do nas dociera, a następnie wyćwiczyć go na różne sposoby. Należy pamiętać, że w nauce języka obcego nie ma drogi na skróty. Nie jest to jednak powód do smutku, gdyż nauka może być bardzo przyjemna a jej efekty bardzo owocne.

Aby skutecznie nauczyć się języka warto otaczać się nim z każdej strony, a na naukę przeznaczyć kilkadziesiąt minut każdego dnia. Istotne jest to, aby nasze działania były systematyczne i zorganizowane, a nie chaotyczne, wtedy na pewno przyniosą oczekiwane efekty. Jeśli chcesz w szybkim tempie opanować podstawy języka obcego powinnaś oglądać filmy  w oryginalnej wersji językowej, słuchać radia w wybranej rozgłośni, czytać książki, opowiadania lub artykułu w języku obcym. Każde obcowanie z językiem może być pomocne w jego szybkim zrozumieniu.

Najważniejszy krok: zrozumienie słownictwa

Szybka nauka języka obcego jest możliwa w przypadku kiedy będziemy starać się w  jak największym stopniu zrozumieć konstrukcje gramatyczne oraz znaczenie słownictwa. Warto sobie uświadomić, iż każdy język użytkowy posiada bardzo rozbudowane słownictwo, ale w potocznej rozmowie wykorzystywany jest tylko niewielki procent słów. Lektorzy językowi informują, że kluczowe jest poznanie 1000 najbardziej popularnych słów w danym języku. Właśnie ta umiejętność daje nam gwarancję, że będziemy w stanie porozumieć się bez większych problemów z przedstawicielem innego kraju.

Wskazówki przydatne podczas nauki języka obcego:

 • Praktyka czyni mistrza. Jak najczęściej wykonuj ćwiczenia, w głównej mierze dotyczące słownictwa oraz gramatyki. Im będziesz to robić częściej i więcej tym dla Ciebie lepiej.
 • Staraj się jak najwięcej mówić. Nie obawiaj się tego że będziesz popełniać wiele błędów, każdy je popełnia. Istotne jest to, abyś potrafiła przekazać konkretną treść odbiorcy.
 • Rozmawiaj w obcym języku online. W sieci znajduje się wiele komunikatorów, dzięki którym będziesz mogła komunikować się z obcokrajowcami. Skorzystaj z nich!
 • Nie tłumacz języka dosłownie. Skupiaj się na poszczególnych frazach oraz konstrukcjach.
 • Otaczaj się językiem. Codziennie czytaj, słuchaj lub oglądaj w języku którego pragniesz się nauczyć.

Komentarze (9)

Irena

8 lat temu

W speak up’ie chyba przygotowują do fce. Musisz wejść na stronę i sprawdzić ich ofertę

  ollga

  8 lat temu

  Dzięki, zapisałam się do nich na kurs, jak na razie jest ok. Kurs jest prowadzony ciekawie, na nauczycieli trafiłam fajnych, cierpliwych ale wymagających, liczę że szybko przygotuję się do kursu.

ollga

8 lat temu

A nie wiecie jak u nich z przygotowaniem do FCE? Jak szybko można się przygotować do egzaminu, mój angielski jest raczej podstawowy a potrzebuję zrobić ten certyfikat.

joanka44

8 lat temu

Mój brat do nich chodził i był zadowolony z efektów, uczył się dwa lata i z poziomu praktycznie zerowego wyciągnął się do płynnej rozmowy po angielsku.

Irena

8 lat temu

ja uczyłam się w domu, ale to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. jakie szkoły polecacie? myślałam o Speak Up. dajcie znać co o tym myślicie

sirena46

8 lat temu

Cały czas sobie obiecuję, że wreszcie wezmę się do nauki języka angielskiego i nic z tego nie wynika.Myślę, że po prostu nie mam motywacji i chęci (leń), i wciąż wynajduję różne powody, aby nie zacząć się uczyć 🙁

pati25

8 lat temu

Podane wskazówki bardzo się przydadzą podczas nauki języka obcego.Ja uczyłam się w domu stosując te rady .Szło mi całkie dobrze.Po jakimś czasie odeszła mi chęć

Mindi

8 lat temu

Cenne wskazówki dla osób, które chcą uczyć się języka obcego ale nie potrafiły do tej pory zmobilizować do intensywnej nauki. Przyznaję się, że jestem w tej grupie i zamierzam coś zrobić żeby w końcu ruszyć z nauką angielskiego 🙂

Iwona

8 lat temu

Prawda, jeśli chodzi o język nie ma nauki na skróty, to jest ciężka praca.

Zostaw komentarz