mapa-jezykow

Wiele osób uważa, że szybka i skuteczna nauka języka obcego jest niemożliwa. Nauczyciele w szkole stale nam powtarzali, że aby nauczyć się języka  potrzebna jest ciężka praca wykonywana latami. Naszym zdaniem nauka może być jednak ciekawa i pasjonująca, a jej efekty widoczne zaledwie po kilku miesiącach. W dzisiejszym artykule przedstawimy sposoby dzięki którym owocna nauka języka będzie w Twoim przypadku możliwa.

Znajomość języka obcego jest obecnie jedną z najistotniejszych i najbardziej wszechstronnych umiejętności, przydatny jest on zarówno podczas zagranicznych podróży jak i kontaktów z obcokrajowcami w pracy. Obecnie prawie każdy pracodawca wymaga od swojego potencjalnego pracownika znajomości co najmniej jednego języka w stopniu komunikatywnym. Dlatego tez uważamy, iż warto zainwestować w siebie, z całą pewnością się nam to opłaci.

Ciężka praca popłaca

Nanauka-angielskiegojczęstsza wymówką osób, które chciałyby się nauczyć języka, ale im to nie wychodzi jest kwestia czasu oraz finansów. Po chwili zastanowienia każda z nas może dojść do wniosku, iż większość umiejętności które posiada nauczył się sam. Specjaliści informują, że jeśli chcemy się czegoś nauczyć musimy w pierwszej kolejności to zrozumieć przekaz który do nas dociera, a następnie wyćwiczyć go na różne sposoby. Należy pamiętać, że w nauce języka obcego nie ma drogi na skróty. Nie jest to jednak powód do smutku, gdyż nauka może być bardzo przyjemna a jej efekty bardzo owocne.

Aby skutecznie nauczyć się języka warto otaczać się nim z każdej strony, a na naukę przeznaczyć kilkadziesiąt minut każdego dnia. Istotne jest to, aby nasze działania były systematyczne i zorganizowane, a nie chaotyczne, wtedy na pewno przyniosą oczekiwane efekty. Jeśli chcesz w szybkim tempie opanować podstawy języka obcego powinnaś oglądać filmy  w oryginalnej wersji językowej, słuchać radia w wybranej rozgłośni, czytać książki, opowiadania lub artykułu w języku obcym. Każde obcowanie z językiem może być pomocne w jego szybkim zrozumieniu.

Najważniejszy krok: zrozumienie słownictwa

Szybka nauka języka obcego jest możliwa w przypadku kiedy będziemy starać się w  jak największym stopniu zrozumieć konstrukcje gramatyczne oraz znaczenie słownictwa. Warto sobie uświadomić, iż każdy język użytkowy posiada bardzo rozbudowane słownictwo, ale w potocznej rozmowie wykorzystywany jest tylko niewielki procent słów. Lektorzy językowi informują, że kluczowe jest poznanie 1000 najbardziej popularnych słów w danym języku. Właśnie ta umiejętność daje nam gwarancję, że będziemy w stanie porozumieć się bez większych problemów z przedstawicielem innego kraju.

Wskazówki przydatne podczas nauki języka obcego:

  • Praktyka czyni mistrza. Jak najczęściej wykonuj ćwiczenia, w głównej mierze dotyczące słownictwa oraz gramatyki. Im będziesz to robić częściej i więcej tym dla Ciebie lepiej.
  • Staraj się jak najwięcej mówić. Nie obawiaj się tego że będziesz popełniać wiele błędów, każdy je popełnia. Istotne jest to, abyś potrafiła przekazać konkretną treść odbiorcy.
  • Rozmawiaj w obcym języku online. W sieci znajduje się wiele komunikatorów, dzięki którym będziesz mogła komunikować się z obcokrajowcami. Skorzystaj z nich!
  • Nie tłumacz języka dosłownie. Skupiaj się na poszczególnych frazach oraz konstrukcjach.
  • Otaczaj się językiem. Codziennie czytaj, słuchaj lub oglądaj w języku którego pragniesz się nauczyć.