jak-spakowac-sie-na-wakacje

Wakacje trwają w najlepsze od kilku tygodni, sezon urlopowy w pełni, część z Was zapewne już wyjechała, lub wróciła z wymarzonego wypoczynku. Pozostało jeszcze jednak wiele osób, które mają wymarzony wyjazd jeszcze przed sobą. Jednym z nieprzyjemnych elementów powiązanych z wakacyjną podróżą jest pakowanie walizki, które prawie dla każdej kobiety stanowi nie lada wyzwanie

Co kobieta powinna zabrać ze sobą na dłuższy wyjazd? Spakowanie się tak, aby pod ręką mieć wszystko co jest nam w danym momencie potrzebne do jednej walizki wcale nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy zastosować się do kilu opisanych poniżej zasad.

Garderoba

Weź ze sobą kilka wygodnych koszulek  zamiast, zabierać kilkunastu T-shirtów i bluzeczek na różne okazje (np. na plażę, na kolację, na imprezę).Pamiętaj, aby ubrania, które bierzesz na podróż były uniwersalne oraz odpowiednie do wielu okoliczności. Warto zapakować kilka lekkich, zwiewnych sukienek, które będą odpowiednie zarówno przy dziennym zwiedzaniu miast, jak i podczas wyjścia na wieczorny spacer. Do tego wystarczy dobrać kilka par szortów oraz krótkich spódnic. Najlepiej, jeśli stroje które postanowisz włożyć do swojej walizki nie będą wykonane z materiałów, które łatwo się gniotą, podczas podróży nie zawsze masz dostęp do żelazka. Istotne jest, aby ubrania, na które się zdecydowałaś były dopasowane do warunków atmosferycznych oraz kulturowych danego kraju. Nie wolno Ci zapominać o zasadach stonowanego ubioru w miejscach, gdzie jest on wymagany, na przykład w krajach muzułmańskich.

Kosmetyki

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem podczas pakowania kosmetyczki na wakacje jest korzystanie z mini opakować ulubionych produktów. Są one do zdobycia w większość drogerii, sklepy kosmetyczne oferują nam duży wybór „podróżnych” kosmetyków o pojemności od 10-20 ml, przy normalnym stosowaniu przez jedną osobę powinny one spokojnie wystarczyć na okres od tygodnia do dwóch. Podczas zakupów można dostać pasty do zębów, żele pod prysznic, peelingi, dezodoranty, mydła, lakiery do włosów, czy kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Bardzo praktyczne mogą również okazać się nawilżane chusteczki higieniczne.

Akcesoria

Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie przed wyjazdem, z jakich elementów standardowego domowego wyposażenia jesteśmy w stanie skorzystać po dojechaniu do celu naszej podróży. Naszym zdaniem zabieranie suszarki do włosów, lokówki, żelazka czy czajnika do wody jest bezsensowym działaniem w sytuacji, gdy znajdują się one w wybranym przez nas hotelu, czy pensjonacie. Na pewno warto zabrać ze sobą bardziej indywidualne akcesoria, do których należą: aparat fotograficzny, przewodniki książki, okulary przeciwsłoneczne, ochronne chusty, czy kapelusze chroniące nas przed słońcem.

Po spakowaniu walizki nie powinnaś nieustannie zastanawiać się, czy nie zapomniałaś jednej z potrzebnych rzeczy, pamiętaj że wakacje to czas odpoczynku i relaksu, a nie przeżywania nieustannego stresu. Miej na uwadze to, że jeśli zapomnisz o ważnej dla Ciebie rzeczy zawsze będziesz mogła ją dokupić już po dojechaniu do celu.