Styl życia

Jak składać serwetki papierowe?

Jak składać serwetki papierowe

To jeden z najważniejszych detali na stole. Serwetki papierowe oczywiście powinny pasować do całej aranżacji stołu, ale poza ich funkcją dekoracyjną trzeba pamiętać o tym, że muszą być praktyczne. Pozwalają zabezpieczyć ubranie, dyskretnie wytrzeć usta oraz dłonie. Są niezastąpione w wielu sytuacjach, a w czasie rodzinnych przyjęć czy też większych uroczystości są po prostu elementem obowiązkowym stołu. Serwetki papierowe czy flizelinowe można również w atrakcyjny sposób układać, a tym samym podkreślać wystrój stołu, Candy Baru czy też regionalnego stolika, który coraz częściej się na weselach czy innych przyjęciach pojawia.

Sztuka składania serwetek

Bardzo dużym powodzeniem wśród restauratorów i dekoratorów wnętrz cieszą się serwetki papierowe i flizelinowe. Te drugie przypominają elegancki materiał, choć są wykonywane z włókna syntetycznego. Dzięki temu, że są bardzo sztywne można je układać nawet w finezyjne kształty i dość długo utrzymują się w tej formie. I dlatego właśnie będą robić wrażenie i przyciągać uwagę do stołu. Z pewnością także wpłyną na to, że wnętrze będzie się prezentować elegancko i oryginalnie. Oczywiście serwetki papierowe i flizelinowe występują w szeregu różnych wariantów, wzorów i kolorów. Dzięki temu bez problemu można dopasować konkretną dekorację do potrzeb, okazji, gustu, a także na przykład na imprezę tematyczną. To idealne dodatki na wesele, Chrzest oraz Komunię dziecka oraz Sylwestra czy jubileuszowy obiad.

Estetyczne dekoracje stołu

Serwetki papierowe są eleganckim wyrazem dekoracji, gdy zostaną odpowiednio wyeksponowane na stole. Standardowo oczywiście można je ułożyć na płasko pod talerzami lub przy talerzach, ale warto pamiętać o tym, że mogą z nich powstać także atrakcyjne formy. Na przykład na weselu czy walentynkowej randce świetnie będą wyglądać serwetki papierowe ułożone w kształt serca, a święta takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc są także doskonałą inspiracją do tego, by na stole pojawiły się niezwykle oryginalne ozdoby nawet wówczas, gdy są one tylko tymczasowe. W internecie znaleźć można wiele inspiracji oraz instrukcji, czy filmików, w jaki sposób serwetki papierowe zmienić w najpiękniejszą ozdobę stołu, wprawić gości w zachwyt, a także znaleźć w sobie miłośnika DIY. A to nie tylko modne, ale przede wszystkim bardzo kreatywne. Do wykonania atrakcyjnej i eleganckiej dekoracji stołu można wykorzystać zarówno flizelinowe i papierowe serwetki. Świetnie sprawdzają się zarówno te ozdobne, jak i jednokolorowe, a każda forma może być niezwykle ciekawa.

 

Komentarze (4)

rita

1 rok temu

Zawsze podziwiam pięknie złożone serwetki w restauracjach.

karola

1 rok temu

Bardzo przydatne porady. Podziwiam osoby, które potrafią ładnie nakryć do stołu.

vicky

1 rok temu

Takie ladnie zlozone serwetki rzeczywicie stanowia ozdobe stolu.

marcela

1 rok temu

Nigdy nie umiałam ładnie poskładać serwetek. Podziwiam kobiety, którym to wychodzi:)

Zostaw komentarz