Kuchnia

Sokoterapia – hit sezonu!

Sokoterapia

Wiele osób decyduje się wprowadzić do swojej codziennej diety więcej zdrowych nawyków, w tym jedzenie większej ilości świeżych warzyw i owoców. Nie zawsze jednak mamy ochotę na kolejną sałatkę. Sokoterapia pozwala na poprawę metabolizmu, walkę z nadwagą oraz ogólne wzmocnienie organizmu. Warto zastanowić się nad wyciskarką dwuślimakową, która dzięki działaniu na niskich obrotach wyciąga z owoców i warzyw wyrazisty smak oraz pozwala zachować wszystkie najcenniejsze substancje odżywcze. Wyciskarka dwuślimakowa zdecydowanie pomoże zachować zdrową dietę latem!

Zalety picia świeżych soków

Sokoterapia to wielki trend w kategorii zdrowego żywienia. Choć na półkach w sklepach możemy dostać gotowe soki, są one niestety często wzbogacone o sztuczne substancje słodzące lub koloryzujące. Są one pozbawione tych najważniejszych substancji odżywczych i zazwyczaj mają zawyżoną kaloryczność. Właśnie dlatego zdecydowanie zdrowiej przygotowywać samodzielnie takie soki w domu. Wyciskarki dwuślimakowe dzięki swojej niepodważalnej skuteczności podbijają serce każdego, kto interesuje się samodzielną produkcją soków. Wyciskarka dwuślimakowa wytwarza sok nieco dłużej, jednak dzięki temu napój zachowuje niemal wszystkie wartości odżywcze.

Eksperci od wielu lat rekomendują wprowadzenie świeżych soków, jako urozmaicenie codziennej diety. Wynika to z wielu cennych składników odżywczych zawartych w warzywach i owocach. Można do nich zaliczyć nie tylko witaminy i minerały, ale również enzymy roślinne. Warto pić samodzielnie wyciskane soki ze względu na:

  • szybsze spalanie tłuszczu,
  • wyraźnie uelastyczniona skóra o młodszym wyglądzie,
  • większe nawodnienie organizmu,
  • wzmocnienie odporności,
  • dodanie energii,
  • odkwaszanie organizmu i pozbywanie się toksyn,
  • pobudzanie pracy nerek i wątroby.

Jak działa wyciskarka dwuślimakowa?

Wyciskarka dwuślimakowa wyposażona jest w dwa wałki, które podczas pracy nie podgrzewają soku. Urządzenie oddziela sok od pulpy, a później filtruje powstały napój przez specjalne sito. Dzięki temu zachowana zostaje konsystencja i smak, a także substancje odżywcze produktów. Dodatkowo sprawdzi się ona idealnie w przypadku liści, ziół i liściastych warzyw. Jest to produkt, który poleca się w szczególności klientom, którzy przebywają na dietach wymagających picia soków z warzyw, liści i owoców. Doskonale sprawdzi się także w przypadku osób, które chcą zadbać o profilaktykę zdrowotną i wprowadzić na stałe dobre nawyki w odżywianiu. W ten sposób można skutecznie zadbać o poprawę ogólnej kondycji i witalności organizmu.

Komentarze (4)

rita

1 rok temu

Dobra wyciskarka pozwala dostarczać organizmowi moc witamin każdego dnia.

karola

1 rok temu

Nie znam się na wyciskarkach, ale lubię pić świeże soki, więc bardzo przydatny artykuł.

vicky

1 rok temu

Ja ostatnio pije sporo naturalnych sokow, ktore sama wyciskam.

marcela

1 rok temu

Picie soków jest bardzo zdrowe. Zawarte w nich składniki odżywcze lepiej się przyswajają.

Zostaw komentarz