Psychologia

Jak rozpoznać psychopatę?

Jak rozpoznać psychopatę

Psychopata to najgorszy typ człowieka, z jakim możesz mieć do czynienia. Jeśli zaobserwujesz u drugiego człowieka któreś z poniższych zachowań, uciekaj  od niego. Nieważne, czy to kolega z pracy, kontrahent czy facet, z którym randkujesz. On jest tak samo niebezpieczny dla innych ludzi. Psychopaci często dopuszczają się brutalnych przestępstw i nie czują się winni. Jak rozpoznać psychopatę?

Brak empatii

Psychopata zawsze cierpi na brak empatii. Nie potrafi postawić się w twoim położeniu i zrozumieć, że jest ci przykro lub boli cię brzuch, przez co jesteś niedysponowana. Brak empatii towarzyszy mu na każdym kroku. Psychopacie nigdy nie jest szkoda ofiar koronawirusa, poszkodowanych w wypadku czy małych dzieci, które właśnie zostały osierocone. Każdą z tych wstrząsających informacji przyjmuje beznamiętnie. Nie wzbudzają one w nim żadnych ludzkich odruchów.

Brak emocji

Psychopata ma twarz przypominającą maskę. Z powodzeniem mógłby grać w pokera, ponieważ jego lico nie wyraża żadnych emocji. Nigdy nie mówi też o swoich uczuciach, o tym, że jest mu smutno, że cieszy go twoja obecność, że zmartwiła go sytuacja w pracy. Przypomina robota, który nie doświadcza uczuć.

Nienawiść do zwierząt

Psychopaci nienawidzą zwierząt. Jeśli on mówi, że rzucił kotem swojej eks, możesz uznać, że wygaduje głupoty lub żartuje, ale on mówi prawdę. Ktoś, kto nienawidzi zwierząt, źle życzy twojemu psu lub papudze, z pewnością nie jest dobrym człowiekiem. Z jego strony możesz spodziewać się wszystkiego najgorszego.

Przerażające uwagi

Jeśli opowiadasz mu o śmierci znanej osoby, a on zamiast współczucia, stwierdza, że dobrze mu tak, że ma to, na co zasłużył, wiedz, że masz do czynienia z psychopatą. Taka osoba mogłaby z zimną krwią zabić ciebie, twojego psa lub któregoś ze swoich kolegów z pracy. Nie ma bowiem żadnych hamulców ani wewnętrznych oporów. Wyrzuty sumienia są psychopacie zupełnie obce, podobnie jak strach przed konsekwencjami prawnymi.

Trudności z prawem

Psychopata dość szybko wchodzi w konflikt z prawem. Może mieć na koncie jazdę po alkoholu, ale też pobicie kogoś na osiedlu. Podłe zachowanie psychopaty wynika z faktu, iż nie posiada on empatii. Taki człowiek nie przejmuje się, że krzywdzi innych i zadaje komuś ból.

Brak prawdziwych przyjaciół

Psychopata nie ma prawdziwych przyjaciół. Nie wchodzi z nikim w głębsze relacje emocjonalne, ponieważ nie jest zgodny do współczucia czy innych uczuć. Wiele osób z jego otoczenia nie czuje się komfortowo w jego towarzystwie, dlatego go unika.

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych

Psychopaci często są uzależnieni od substancji psychoaktywnych. Nie patrzą na to, jaki mają one wpływ na ich organizm. Są to osoby pozbawione nie tylko uczuć, ale też myślenia przyczynowo-skutkowego. Do tego, co robią, podchodzą w sposób bezrefleksyjny, dlatego są takie groźne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *