Psychologia

Jak reagować na dziwne teksty faceta?

Jak reagować na dziwne teksty faceta

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa – tak głosi znane nam dobrze hasło. Rzeczywiście często dają o sobie znać różnice w  postrzeganiu pewnych spraw i w codziennej komunikacji. Jak reagować na dziwne teksty faceta, gdy ten niepotrzebnie się zapędzi?

Pytaj, gdy nie rozumiesz jego tekstu

Czasem mężczyźni nie mają złych intencji, ale to, co mówią, może wskazywać na coś zgoła odmiennego. Nic dziwnego, że tak wiele z nas złości się na wypowiedzi facetów. Zazwyczaj warto jednak dopytać o to, czego nie rozumiemy lub nie jesteśmy pewne własnej interpretacji. Może się okazać, że on wcale nas nie krytykuje, tylko wspomina o tym, że chętnie zobaczyłby nas w innym stroju, który lubi.

Odpowiadaj, co naprawdę sądzisz o jego pomyśle

Nie bój się być szczerą i prezentować swojego zdania. Mężczyzna nie powinien się obrazić za to, że masz własne zdanie. Jeśli się okaże, że ma z tym problem, to znak, że trafiłaś na seksistę, z którym i tak byłoby ci nie po drodze. Panowie wbrew pozorom cenią sobie kobiety, które potrafią mieć własne zdanie i odważnie je wygłaszają. To dla nich dowód odwagi, ale też inteligencji. Musisz tylko umieć uzasadnić swoje stanowisko.

Wykaż się poczuciem humoru

Czasem facet za bardzo się zagalopuje. Niekoniecznie wynika to ze złych intencji. Np. za szybko zaprasza cię do domu. Może chcieć seksu i tylko niego, ale możliwe, że po prostu ma na ciebie ochotę, a poza tym myśli też o związku. Dlatego warto wybrnąć z takiego zaproszenia z poczuciem humoru, np. pisząc, że to nie jest odpowiednia pora na spotkanie u niego w domu, bo za słabo się znacie.

Pozostaw wam otwartą furtkę i nie przekreślaj go od razu

Pamiętaj o tym, aby nie atakować mężczyzny od razu, bo może mieć różne intencje. Mogłaś go też źle zrozumieć. O wiele lepiej wyjdziesz na tym, gdy zachowasz zimną krew i po prostu nie zgodzisz się na daną rzecz bez wylewania wiadra złośliwości. Wówczas on pozna twoje stanowisko, ale nie pokłócicie się i nie zerwiecie znajomości, czego możesz potem żałować, gdy emocje opadną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *