Psychologia

Dlaczego mężczyzna zdradza?

Dlaczego mężczyzna zdradza

Zdrada to najczęstsza przyczyna rozpadu związków. Zarówno niewierność fizyczna, jak i emocjonalna boli osobę, która jest zdradzana. Stanowi także dla niej formę podkopania jej poczucia własnej wartości. Zdradzona kobieta często zastanawia się, w czym jest gorsza od kochanki swojego partnera. Co ciekawe, bardzo często okazuje się, że w niczym. Kochanka jest brzydsza, starsza, mniej inteligentna. Dlaczego mężczyzna zdradza?

Mężczyźni lubią urozmaicenia

Dlatego też, gdy w sypialni zaczyna wiać nudą, seks staje się czymś powtarzalnym, zaczynają szukać urozmaicenia poza związkiem. Część facetów komunikuje partnerce wprost, że pragnie poznać coś nowego, wówczas ma ona szansę w porę zareagować. Jednak wielu mężczyzn nie stać na szczerą rozmowę. Czują się znudzeni, szukają urozmaicenia, znajdują chętną, więc korzystają.

Facet uzależniony od seksu

Czasem zdrada ma dużo głębsze podłoże. Wynika ona z uzależnienia od seksu. Taka osoba w pewnym momencie traci kontrolę nad swoim zachowaniem. Przestaje zwracać uwagę na to, gdzie, z kim i w jaki sposób uprawia seks. Potrzebuje bowiem coraz nowszych bodźców.  Seksoholika nie należy usprawiedliwiać i mu wybaczać. Od takiej problematycznej osoby lepiej uciekać, zanim same będziemy musiały korzystać z terapii albo zarazimy się jakąś chorobą weneryczną.

Odpowiedź na problemy w związku

Czasem zdrada stanowi nieuświadomioną odpowiedź na problemy w związku. Np. kobieta w ogóle nie okazuje mężczyźnie wdzięczności za to, co dla niej robi. Z jej oczu znika podziw, a pojawia się złość o niewyniesione śmieci. Mężczyzna zaczyna szukać zachwytu poza związkiem i tak trafia w ramiona kochanki.

Mężczyznom łatwiej oddzielić emocje od seksu

Musimy pamiętać o tym, że mężczyźni często korzystają z nadarzającej się okazji. Gdy przed facetem stanie kobieta chętna na seks, on może mieć spory problem, aby jej odmówić. Dla nich bowiem fizyczność to jedno, a emocje to drugie. Te dwie rzeczy panowie łatwo potrafią od siebie oddzielić.

Mężczyźni z niską samooceną

Czasem faceci mają bardzo niską samooceną. Próbują ją sobie podwyższyć, udowadniając, że inne kobiety na nich lecą. Poza tym taki mężczyzna często uważa, że nie zasługuje na swoją partnerkę. Ona i tak znajdzie sobie kogoś lepszego, więc zdradza pierwszy, aby mieć już dla siebie nową gałąź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *