Artykuły Moda

Jak przechowywać torebki?

Jak przechowywać torebki

Każda z nas kocha torebki. Jedne z nas cały czas eksploatują jeden model, drugie mają po kilka na każdą okazję. Jak przechowywać torebki, aby te nie ulegały zniszczeniu?

Znajdź dla nich dostatecznie dużo miejsca w szafie

Torebki nie znoszą ścisku. Układane jedna na drugiej na ciasnej półce w szafie ulegają procesowi niszczenia. Ich forma ulega deformacji, pojawiają się zagniecenia, których później łatwo się nie pozbędziesz. Na dodatek skóra torebek może ulec zadrapaniu lub zwyczajnie popękać, jeśli ustawisz swój dodatek tak, że będzie się uginał. Wygospodaruj w szafie odpowiednią ilość miejsca na torebki tak, aby nie musieć ich tam upychać na siłę.

Pakuj je do worków płóciennych

Czasem sprzedawcy torebek dorzucają do nich worki płócienne, nie jest to jednak standardową praktyką, dlatego warto dokupić takowe, aby każdą nieużywaną torebkę zapakować w takowy. Chroni on skórę przed osadzaniem kurzu, zadrapaniami i zabrudzeniami.  Dzięki workowi płóciennemu torebka też nie przesiąka zapachami, które unoszą się w twoim pokoju.

Wypełnij papierem

Aby torebka nie uległa odkształceniu, wypełnij jej środek papierem lub gazetami. Dzięki temu zachowa swoją formę. Gazety możesz zawsze szybko wyciągnąć, gdy spieszysz się na spotkanie z przyjaciółmi czy randkę.

Zadbaj o to, aby pasek nigdzie się nie uginał

Jak układasz torebki w szafie, zadbaj o to, aby dołączony do nich pasek nigdzie się nie uginał,  gdyż sprzyja to przetarciom oraz innym uszkodzeniom mechanicznym. Nie chcesz przecież, aby się naderwał czy spękał. Możesz też go odpiąć i wrzucić do torebki, wyjmiesz go, gdy będziesz potrzebowała przewiesić ją przez ramię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *