Menopauza Zdrowie

Jak pozbyć się uderzeń gorąca w naturalny sposób?

Jak pozbyć się uderzeń gorąca w naturalny sposób

Menopauza to etap w życiu, który czeka każdą z nas. Choć nie jest stanem chorobowym, to zdarza się, iż towarzyszą mu dokuczliwe dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Uderzenia gorąca, nocne poty, huśtawki nastroju, problemy z koncentracją i zasypianiem – wszystko to odbija się negatywnie na naszym samopoczuciu, życiu zawodowym i towarzyskim.   Czy można jakoś temu zaradzić? Jak pozbyć się uderzeń gorąca w naturalny sposób?

Wygasanie czynności jajników a uderzenia gorąca

Aby zrozumieć, skąd się biorą uderzenia gorąca, trzeba przyjrzeć się funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej kobiety.  W okresie okołomenopauzalnym czynność jajników stopniowo wygasa. Te żeńskie narządy płciowe nie tylko odpowiadają za dojrzewanie komórki jajowej w każdym cyklu menstruacyjnym, ale też wytwarzają żeńskie hormony płciowe: estrogeny i gestageny – w tym progesteron. Wprawdzie substancje te syntetyzowane są też w innych częściach organizmu kobiety, ale w znacznie mniejszych ilościach. Gdy wraz z  nastaniem menopauzy, czyli ostatniej miesiączki w życiu kobiety, obserwuje się gwałtowny spadek stężenia żeńskich hormonów płciowych, pojawiają się dokuczliwe dolegliwości. Estrogeny bowiem nie tylko regulują naszą płodność, ale też kontrolują szereg procesów zachodzących w naszym organizmie. Wykazano, iż receptory estrogenowe występują m.in. w rejonie w podwzgórzu, w którym mieści się ośrodek termoregulacji. W praktyce oznacza to, iż niedostateczna podaż estrogenów w organizmie, prowadzi do uderzeń gorąca, nocnych potów i huśtawek nastroju.

Zróżnicowany charakter objawów menopauzy

Objawy towarzyszące przekwitaniu mają silnie zindywidualizowany charakter. Nie wszystkie symptomy występują u każdej z kobiet. Poszczególne objawy różnią się też stopniem nasilenia. W rezultacie niektóre panie niemal w ogóle nie skarżą się na dolegliwości towarzyszące menopauzie, u innych są one tak intensywne, iż dezorganizują dotychczasowe życie. Uderzenia gorąca często pojawiają się znienacka i sprawiają, że kobiety stają się poirytowane i nie potrafią się skupić na wykonywanych obowiązkach. Z kolei nocne poty powodują ogromny dyskomfort, ponieważ mokre plamy na ubraniach wyglądają nieestetycznie i wprawiają panie w zakłopotanie.

HTZ wsparcie dla kobiet w okresie przekwitania

Zauważono, iż dostarczając z zewnątrz żeńskie hormony płciowe, w tym estrogeny, można zredukować dokuczliwe objawy towarzyszące przekwitaniu. Obserwacja ta przyczyniła się do rozwoju hormonalnej terapii zastępczej. O zakwalifikowaniu kobiety do HTZ decyduje ginekolog po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i zleceniu stosownych badań. Niestety, nie wszystkie panie mogą korzystać z hormonalnej terapii zastępczej. Część kobiet skłania się też ku bardziej naturalnym rozwiązaniom. Wśród przeciwwskazań do HTZ wymienia się m.in. krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie.

Femelis Meno – naturalna alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej

Na szczęście panie nie są skazane wyłącznie na hormonalną terapię zastępczą. Z myślą o kobietach, które zmagają się z dokuczliwymi objawami towarzyszącymi przekwitaniu, opracowano suplement diety Femelis Meno.  Produkt ten swoje działanie zawdzięcza ekstraktowi cytoplazmatycznemu z pyłków i słupków kwiatowych.  Femelis Meno jako jedyny na polskim rynku jest preparatem niehormonalnym, który zwalcza objawy wazomotoryczne menopauzy, do których zaliczamy uderzenia gorąca, nocne poty, huśtawki nastroju, bezsenność i problemy z koncentracją.

Wyżej wspomniany suplement diety swoją aktywność opiera na unikalnym, opatentowanym składniku aktywnym – wyciągu cytoplazmatycznym PI82-GC FEM (ekstrakt z pyłków i słupków kwiatowych).  Pomimo iż  pochodzenie substancji czynnej może rodzić podejrzenia o wywoływanie reakcji uczuleniowej, Femelis Meno jest bezpieczny dla alergików.  Pozwala na to zaawansowany technologicznie proces oczyszczania cytoplazmy.  Zawiera ona ponad 130 substancji czynnych, w tym aminokwasy, witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty.  Wykorzystanie zaawansowanej technologii pozwala wyeliminować alergeny z ekstraktu cytoplazmatycznego.

Femelis Meno

Pozyskiwanie surowców roślinnych

Suplement diety Femelis Meno produkuje się z wysokiej klasy surowców roślinnych starannie zbieranych i selekcjonowanych w Szwecji przy jednoczesnym uwzględnieniu Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP).  Produkt ten zadebiutował na rynku szwedzkim w 1995 roku, od tamtej pory jest sprzedawany pod różnymi nazwami handlowymi na terenie krajów europejskich i Japonii. Jedno opakowanie Femelis Meno zawiera 60 tabletek, zaleca się zażywanie 2 tabletek dziennie.

Więcej informacji nt. suplementu diety Femelis Meno znajdziesz na stronie internetowej: femelismeno.pl

Tekst sponsorowany

Komentarze (7)

fiona

11 miesięcy temu

Kto by pomyślał, że tyle roślin pomaga na menopauzę:) Dzięki nim nie musimy stosować HTZ.

ismena

11 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, co stosować, gdy męczą nas objawy menopauzy.

nirvana

11 miesięcy temu

Pierwszy raz spotykam się ze środkiem na menopauzę, który zawiera ekstrakt z pyłków kwiatowych. Większość ma soję albo czerwoną koniczynę.

Sonia

11 miesięcy temu

Widzę, że produkt prezentuje się naprawdę ciekawie. Podeślę link do artykułu swojej siostrze, która skarży się na uderzenia gorąca.

edith

11 miesięcy temu

Dobrze, że nie jesteśmy skazani na stosowanie wyłącznie syntetycznych hormonów:)

martika

12 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, co może okazać się pomocne w przypadku dokuczliwych objawów menopauzy. Mnie na razie ten problem nie dotyczy, ale wszystko przede mną.

ines

12 miesięcy temu

Femelis Meno ma bardzo ciekawy skład, super, że w naturalny sposób zwalcza uderzenia gorąca, które są dość uciążliwe.

Zostaw komentarz