Styl życia

Jak planujemy spędzić wakacje 2021

Jak planujemy spędzić wakacje 2021

Pandemia w znacznym stopniu zmieniła życie, codzienne zachowania, a także plany i marzenia wakacyjne. Polscy turyści zmieniają swoje preferencje, dotyczące spędzania urlopu, dlatego coraz częściej decydują się na wyjazdy własnym samochodem do niezbyt odległych krajów, a także na wynajem prywatnych domów wakacyjnych. Jak planujemy spędzić wakacje 2021? Podpowiadamy.

Wakacje 2021 – prywatność, bezpieczeństwo, ale i relaks

Ostatni rok dla wielu osób był bardzo trudny nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także gospodarczych i psychicznych. Właśnie dlatego w 2021 roku warto wybrać się na wakacje i odpocząć od rutyny i nudy codziennego życia. W czasach pandemii polscy turyści zmieniają preferencje wakacyjne. Oznacza to, że bardziej koncentrują się na wyjeździe spokojnym, prywatnym i bezpiecznym. Oczywiście spora część osób nie może się już doczekać swobodnego przemieszczania się, ale mimo to wciąż chce unikać skupisk ludzkich. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wyjazd własnym samochodem do niezbyt odległych krajów, na przykład Francji, Chorwacji, Włoch. Taki wyjazd jest oczywiście bardziej wymagający pod względem logistycznym, ale daje swobodę i nieograniczone możliwości. Nie ma problemów z odwołanymi lotami, zagubionym bagażem, a także przemieszczaniem się po miejscowościach w danym kraju. Warto zaznaczyć, że kwarantanna dotyczy także najczęściej osób podróżujących transportem zbiorowym, a nie prywatnym, tak więc można uniknąć kilkunastu dni spędzonych w zamknięciu. Samodzielny wyjazd daje także inne korzyści, niezwiązane już bezpośrednio z pandemią. Doskonałym przykładem jest możliwość zwiedzenia po drodze do danego kraju wielu miast, a także skorzystania z uroków wakacyjnych. W Chorwacji co chwilę pojawiają się urokliwe, małe miasteczka, a także wyjątkowe plaże. Jadąc transportem zorganizowanym, na przykład autobusem, lub lecąc samolotem, takich możliwości nie mamy.

Wyjazd do domu wakacyjnego niesie ze sobą wiele zalet

Wakacje w domach wakacyjnych są obecnie najchętniej wybieraną opcją z wielu przyczyn. Do najważniejszych zalet takich domów można zakwalifikować niezależność, swobodę, uniezależnienie od hotelu i godzin posiłków, spędzanie wakacji we własnym rytmie, bez tłumów i zbyt dużej ilości ludzi. Można nawet przygotować zdrowe posiłki w wyposażonej kuchni, albo też wybrać się do pobliskiej restauracji. Można też spróbować wielu regionalnych produktów i nauczyć się, w jaki sposób je przyrządzać. Warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę domów wakacyjnych, na przykład na słynnym Lazurowym Wybrzeżu. Można na przykład zdecydować się na noclegi Nicea i mieć świetną bazę wypadową do zwiedzenia tego całego pięknego regionu Francji.

dom z basenem na Lazurowym Wybrzeżu

Wakacje spędzone w domu lub apartamencie są bardzo prywatne i intymne, nie wymagają stykania się z ludźmi, a także pozwalają na swobodne spędzanie wolnego czasu. Sporą zaletą jest także całkowita niezależność, co oznacza śniadania na własnym tarasie, kolacje pod gołym niebem, wycieczki samochodowe i spędzanie czasu na plaży. Wakacyjne domy dają także duża przestrzeń, więc nie trzeba spędzać poranków i wieczorów w ciasnym pokoju hotelowym.

Odkrywajmy nowe zakątki

Ważnym trendem wakacji 2021 jest odkrywanie zupełnie nowych destynacji wakacyjnych, a także zakątków, do których wcześniej nie dotarliśmy. W takich miejscach można spędzać czas swobodnie, prywatnie i spokojnie. Warto w tym roku wybrać więc wyjazd własnym transportem do domu wakacyjnego i zobaczyć, że taki sposób spędzania czasu może okazać się naprawdę wyjątkowy i udany.

Komentarze (3)

doris

9 godzin temu

Ja bardzo chciałabym kiedyś spędzić wakacje na Lazurowym Wybrzeżu:)

irmina

1 dzień temu

Ja nie myślę w tym roku o wakacjach. Nie wiadomo, co nas czeka. Akcja szczepienia spowolni, bo Europa przegrała rywalizację z Chinami o szczepionki. Wątpię, abym do lata została zaszczepiona, a bez tego nie wiadomo, czy wyjazd dojdzie do skutku. Szkoda, bo marzy mi się jakaś podróż. Ale może odbędą ją bliżej jesieni:) Lazurowe Wybrzeże ma swój urok niezależnie od pory roku:)

jowita

4 dni temu

Ja mam nadzieję, że szczepienie wreszcie przyspieszy i do lata będziemy wszyscy bezpieczni. Ja bym chciała zacząć podróżować bez obaw.

Zostaw komentarz