Psychologia

Jak odciąć się od eks?

Jak odciąć się od eks

Czasem musimy rozstać się z kimś, z kim wiązałyśmy spore nadzieje, planowałyśmy wspólną przyszłość etc. Powody zakończenia związku bywają różne, począwszy od różnic w spędzaniu czasu wolnego, a skończywszy na zdradzie czy przemocy psychicznej. Podpowiadamy, jak odciąć się od eks i zacząć wieść szczęśliwe życie.

Po pierwsze, nie zaglądaj do niego w mediach społecznościowych

Wiele kobiet po zakończeniu związku śledzi swoich byłych w mediach społecznościowych bardziej niż fiskus potencjalnych oszustów.  Panie potrafią sprawdzać, czy dodał nowe kobiety do znajomych, czy wrzucił jakieś zdjęcie z sobotniego wypadu etc. Tak naprawdę jest to wiedza zbędna, a samo śledzenie eks w mediach społecznościowych nie pozwala uczuciu wygasnąć. Jeśli trwale będziesz je podsycać, nie otworzysz się na nowe znajomości. Nie bez powodu rozstałaś się z eks, dlatego lepiej się całkowicie od niego odciąć.

Po drugie, nie kontaktuj się z nim

Niektóre kobiety oszukują same siebie. Wmawiają sobie i swoim bliskim, że piszą do eks, bo bardzo cenią sobie jego towarzystwo i pragną się z nim przyjaźnić. Tak naprawdę chciałyby do niego wrócić, a takie kolegowanie się daje im namiastkę bliskości oraz kontroli nad sytuacją. Nie pisz do eks ani do niego nie dzwoń, jeśli naprawdę chcesz o nim zapomnieć.

Po trzecie, nie reaguj na jego próby kontaktu

On też może usiłować nawiązać z tobą kontakt. Niektórzy faceci dopiero po rozstaniu orientują się, że nie warto było zdradzać stałą partnerkę. Jednak to nie powinno mieć dla ciebie najmniejszego znaczenia. Skoro on zrobił coś, czego nie akceptujesz, to związek należy zakończyć, niezależnie od tego, jak kaja się przed tobą.

Po czwarte, znajdź sobie ciekawe zajęcie po pracy

Dzwonienie do eks nie będzie zbyt kuszącą perspektywą, jeśli znajdziesz sobie ciekawe zajęcie po pracy. Może to być jogging, wymiana garderoby, remont mieszkania. Wszystko, co lubisz robić i w pełni zaprzątnie twoje myśli.

Po piąte, schowaj wspólne zdjęcia i pamiątki

Wspólne zdjęcia, prezenty od niego – wszystko to sprawia, że trudno o nim zapomnieć.  Automatycznie twój mózg przywołuje dobre chwile spędzone z eks, nawet jeśli było ich niewiele. Dlatego schowaj te rzeczy, które skłaniają cię do sentymentalnych powrotów do przeszłości.

Po szóste, unikaj romantycznych piosenek i wspólnych znajomych

Unikaj waszych  piosenek i wspólnych znajomych.  Te dwa czynniki będą budzić poczucie straty. Będzie ci smutno i będziesz się rozklejać, przez co nieprędko dojdziesz do siebie. Technika ostrych cięć jest w tym przypadku najlepsza.

Po siódme, nie chodź w miejsca, gdzie możesz na niego wpaść

Niektóre kobiety twierdzą, że chodzą do tego supermarketu, bo tak go lubią, jest on świetnie wyposażony, więc z powodu swojego eks nie będą zmieniać nawyków. Najczęściej jednak chodzi o o, że podświadomie pragną na niego wpaść  lub chociaż zobaczyć go z daleka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *