Jak nosić większe rozmiary ubrań

Ostatnio udało ci się schudnąć? A może na wyprzedaży znalazłaś śliczną bluzkę, ale nie było twojego rozmiaru, więc wzięłaś większą?  Podpowiadamy, jak nosić większe rozmiary ubrań.

Nie zawsze warto kupować większy rozmiar

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie każde ubranie w większym rozmiarze zda u ciebie egzamin.  Dlatego kupuj tylko rzeczy, które pokrótce opiszemy poniżej. W przeciwnym wypadku nijak ich nie wystylizujesz.

Bluzka oversize to najmniejszy problem

Większa bluzka, jeśli nie jest do mocno wydekoltowana rzecz, to najmniejszy problem. Można w niej nawet podkreślić talię, jeśli sięgniesz po spodnie z wysokim stanem, spódnicę z wysokim stanem lub szorty z wysokim stanem. Pomóc może też nerka, ta torebka to największy hit tego sezonu. Jeśli kupiłaś za dużą bluzkę na wyprzedaży, to wkładasz ją do spodni z wysokim stanem lub spódnicy z wysokim stanem. To właśnie dolna część garderoby robi ci talię, więc nadmiar materiału z bluzki przestaje być tak istotny.

Jeansy typu paper bag

Nie warto decydować się na spodnie z wysokim stanem, chyba że są to spodnie z wysokim stanem typu paper bag. Wówczas po prostu mocniej je sobie ściągniesz w pasie i wszystko gra.

Szorty typu paper bag

Podobna zasada obowiązuje w przypadku szortów. Te także mogą być o rozmiar większe, jeśli są to szorty typu paper bag, które dzięki wszytym wstążkom lub sznurkom można mocno ściągnąć w harmonijkę.

Spódnice typu paper bag

Jak nietrudno się domyślić, w identyczny sposób możemy ściągnąć spódnicę typu paper bag, gdy na wyprzedaży nie znajdziemy swojego rozmiaru, a dany model bardzo nam się podoba i koniecznie chcemy go sobie kupić.

Unikaj za dużych sukienek

Nie ma sensu kupować większych sukienek, bo tego typu ubrania wyglądają dobrze tylko wtedy, gdy są dopasowane. Za duża sukienka będzie za długa, za szeroka w pasie, za szeroka w pupie i za szeroka w biuście. Nawet jeśli dodasz do niej pasek lub nerkę na wysokości talii, to na plecach powstanie nieestetyczny garb.