Artykuły Moda

Jak nosić czerwień?

Jak nosić czerwień

Zdjęcie autorstwa Bruno Salvadori z Pexels

Czerwień to mocny kolor, który kojarzy się z władzą, namiętnością i silnym charakterem. W biznesowych stylizacjach nadaje nam prestiżu i podkreśla pewność siebie. Nie każda z nas dobrze czuje się w tym kolorze. W naszym artykule podpowiadamy, jak nosić czerwień.

Spis treści:

  1. Chłodna i ciepła czerwień
  2. Czy czerwień pasuje wszystkim?
  3. Jak nosić czerwień, będąc wiosną?
  4. Jaka czerwień dla lata?
  5. Czerwień dla typu urody jesień
  6. Jaka czerwień dla zimy?
  7. Czerwone dodatki

Chłodna i ciepła czerwień

Czerwień to kolor, który znajduje się na pograniczu ciepłych i zimnych barw. Posiada również wiele odcieni. Niektóre są bardzo delikatne i wpadają w róż, inne natomiast bardzo ciemne i ocierają się o brąz. Czerwień ma chłodne i ciepłe odcienie. W związku z tym można ją dopasować do każdego typu urody. Analiza kolorystyczna mówi jednak o tym, aby swoje kolory nosić przy twarzy, a te, które nie do końca nam pasują, w dolnej części sylwetki lub w formie dodatków np. torebki.

Czy czerwień pasuje wszystkim?

Czerwień teoretycznie pasuje każdemu, jednak pewne typy urody czują się w niej zdecydowanie lepiej niż pozostałe. Mogą sobie nawet pozwolić na krwisty total look i karminowe usta, ponieważ taki styl po prostu im pasuje. Istnieją jednak takie typy urody, które czerwień mogą nosić wyłącznie w formie zgaszonego różu i uważnie go zestawiać.

Jak nosić czerwień, będąc wiosną?

Wiosna to ciepły typ urody, który lepiej wygląda w cieplejszych odcieniach czerwieni. Jednak i tutaj należy pamiętać, że wyróżniamy kilka podtypów. Jasna wiosna nie wygląda tak dobrze w samej czerwieni. W jej przypadku sprawdzi się stosunkowo jasny róż, który zostanie zestawiony z beżem. Natomiast kontrastowa wiosna może pozwolić sobie na bardziej wyrazistą czerwień, która wpada w pomidorową tonację. Jej pasuje również pomadka w ciepłym odcieniu czerwieni.

Jaka czerwień dla lata?

Typ urody lato nie przepada za czerwienią. To bardzo delikatny i chłodny typ urody. Lato najlepiej wygląda w zgaszonych i chłodnych odcieniach. Tutaj, w zależności od podtypu, sprawdzi się indyjski róż lub jasny zgaszony róż zestawiony z szarością. Karminowa i cynobrowa czerwień to kolory przytłaczające lato. To one wybijają się na pierwszy plan, sprawiając, że nasza twarz staje się dla niej tylko tłem. Lato stłumione odcienie różu powinno zestawiać z szarością, która dodatkowo stonuje stylizację.

Czerwień dla typu urody jesień

Jesień to ciepły typ urody, dlatego też pasuje do niej ciepła czerwień. Ta jednak powinna wpadać w brązowe tony. Jesień świetnie wygląda w marokańskiej czerwieni. Może ją zestawiać z purpurą czy musztardą. Do jasnej jesieni pasuje również lawendowy beż. Ciemniejsza jesień może nosić bordo.

Jaka czerwień dla zimy?

Zastanawiasz się, jak nosić czerwień? Jeśli jesteś zimą, masz ułatwione zadanie. To zdecydowanie twój kolor. Żaden inny typ kolorystyczny nie wygląda tak dobrze w czerwieni. W twoim przypadku najlepiej sprawdzi się ta w chłodnej tonacji. Kontrastowa zima świetnie wygląda w malinowej, rubinowej i malinowej czerwieni. Natomiast ciemna zima może pozwolić sobie nawet na bordo. Kontrastowa zima to jeden z nielicznych typów urody, który zestawiając krwistą czerwień z butelkową zielenią lub kobaltem, wygląda dobrze. Takie mocne połączenia nie przytłaczają pań o typie urody Królewny Śnieżki.

Czerwone dodatki

Jak nosić czerwień, nie czując się w niej komfortowo? Twojej uwadze polecamy czerwone dodatki – buty, torebki, paski. To dobry sposób, aby przemycić mocny akcent kolorystyczny, a zarazem nie pozwolić mu na to, aby nas przytłoczył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *