Artykuły Moda

Dlaczego warto poznać swój typ sylwetki?

Dlaczego warto poznać swój typ sylwetki

Zdjęcie autorstwa Genaro Servín z Pexels

Istnieje kilka typów sylwetki, które różnią się proporcjami poszczególnych części ciała. To wpływa na wybór ubrań. Jedne z nas świetnie wyglądają w dzwonach, drugie nie czują się w nich zbyt komfortowo. To samo dotyczy bluzek. Dla części z nas idealny będzie dekolt w serek, ale niektóre panie dużą lepiej będą wyglądały w tym w kształcie łódki. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto poznać swój typ sylwetki.

Spis treści:

  1. Czy podział na typy sylwetki ma formę dyskryminacji?
  2. Profesjonalna stylistka nie pozwala sobie na złośliwe komentarze
  3. Dlaczego klepsydra uchodzi za ideał kobiecego piękna?
  4. Co daje nam podział na typy sylwetek?
  5. Triki modowe, które równoważą proporcje sylwetki
  6. Czy rurki pasują każdemu?
  7. Pewność siebie pochodząca z dobrze dobranego outfitu

Czy podział na typy sylwetki ma formę dyskryminacji?

Podział na typy sylwetki może wydawać się formą dyskryminacji. W rzeczywistości jednak nie ma z nią nic wspólnego. To tylko klasyfikacja, które niesie ze sobą ważne informacje. Z jednej strony pokazuje, jakie są nasze atuty. Z drugiej podpowiada, jak wyrysować sobie figurę klepsydry za pomocą ubrań. Oczywiście, podział na typy sylwetki jest umowny. Każda z nas jest wyjątkowa i może czasem zerwać z pewnymi regułami, jeśli czuje się dobrze w elemencie garderoby, który teoretycznie jej nie pasuje. Tak naprawdę moda została stworzona z myślą o nas. Ma służyć dobrej zabawie, która przekłada na poprawę nastroju.

Profesjonalna stylistka nie pozwala sobie na złośliwe komentarze

Czy stwierdzenie, że mamy figurę gruszki jest formą hejtu? Nie, pod warunkiem, że druga osoba nie karmi nas przy tym złośliwościami. Jeśli jednak udamy się do profesjonalnej stylistki, to ta oceni naszą figurę dla naszego dobra. Zrobi to w sposób kulturalny, a zarazem profesjonalny. Jej rady mają nam pomóc w doborze garderoby i dodać pewności siebie.

Dlaczego klepsydra uchodzi za ideał kobiecego piękna?

Dlaczego klepsydra uchodzi za najbardziej pożądany typ sylwetki, do którego powinnyśmy dążyć? Oczywiście, istnieją kobiety, które w ogóle nie zaprzątają sobie głowy takimi sprawami. Jednak większość z nas pragnie wyglądać atrakcyjnie w oczach otoczenia, nie tylko mężczyzn, bardzo często zależy nam też na opiniach innych kobiet.  Ludzki mózg został tak skonstruowany, że jako piękne postrzega to, co proporcjonalne. Nie da się ukryć, że sylwetka klepsydry jest proporcjonalna.

Co daje nam podział na typy sylwetek?

Niektórzy podział na typy sylwetki traktują jako przestarzały system modowy. Oczywiście, obecnie panuje moda na łączenie ze sobą różnych stylów i zabawę modą. Niemniej wiele z nas czuje się znacznie lepiej, gdy ubranie komplementuje naszą urodę.  Jego właściwy dobór ma znaczenie, zwłaszcza gdy sprawujemy funkcję publiczną, pracujemy w mediach czy szukamy pracy.

Triki modowe, które równoważą proporcje sylwetki

Dlaczego warto poznać swój typ sylwetki? Ta wiedza pozwala ci określić ubrania, które do ciebie pasują. Wiedząc, że jesteś drobną klepsydrą, wiesz, że możesz eksperymentować z modą. Musisz natomiast unikać ubrań oversize, w których po prostu toniesz i nie wyglądasz korzystnie. Natomiast panie o figurze stożka mogą zrównoważyć proporcje sylwetki, sięgając po dzwony, spodnie o kroju marchewki czy rozkloszowaną spódnicę. Natomiast gruszka może bez obaw sięgać po bluzki z bufkami, gdyż te nadają objętości jej wąskim ramionom, przybliżając ją do klepsydry.

Czy rurki pasują każdemu?

Wiedząc, jakim typem sylwetki jesteś, możesz w rozsądny sposób skompletować własną garderobę. W ten sposób pożegnasz przypadkowe ubrania, które do ciebie nie pasowały. Wiele z nas zachęca się do noszenia rurek. Te wręcz traktuje się jako podstawę garderoby. Tymczasem istnieją kobiety, które wcale dobrze w nich nie wyglądają. Np. drobna klepsydra może stać się stożkiem, jeśli założy zbyt mocno kompresujące jeansy. Te bowiem spłaszczą jej biodra i pośladki. Typy sylwetki są bardzo różne i pokazują, że nie istnieje coś takiego jak uniwersalne ubranie, które każdemu pasuje.

Pewność siebie pochodząca z dobrze dobranego outfitu

Dlaczego warto poznać swój typ sylwetki? Jak wcześniej wspominałyśmy, ta wiedza pozwala  lepiej kompletować garderobę, a co za tym idzie, dodaje nam pewności siebie. Gdy wiemy, że wyglądamy jak milion dolarów, czujemy się dużo pewniej podczas negocjacji biznesowych czy spotkania z kluczowym klientem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *