Jak klimatyzacja wpływa negatywnie na twoją cerę

Od początku czerwca niemal codziennie żar leje się z nieba. Czasem upały są tak dokuczliwe, że zwyczajnie nie potrafimy funkcjonować tak, jak zazwyczaj ma to miejsce.  W rezultacie cieszymy się, gdy możemy skorzystać z dobrodziejstw klimatyzacji. Niestety, nie jest ona aż taka bezproblemowa, jak mogłoby się wydawać. Jak klimatyzacja wpływa negatywnie na twoją cerę?

Negatywny wpływ klimatyzacji na skórę

Klimatyzacja to z jednej strony wybawienie dla twojego organizmu, który się przegrzewa. Z drugiej strony to źródło silnego przesuszenia cery. Pod wpływem pracujących nawiewów woda wyparowuje z naszego naskórka, przez co na twarzy pojawiają się chropowatość i suche skórki. Jak z tym walczyć?

Woda termalna najlepszą przyjaciółką twojej cery

Po pierwsze, kup w drogerii izotoniczną wodę termalną, której nie trzeba wycierać z twarzy, ponieważ nie wyciąga ona wody ze skóry, tylko pozwala utrzymać optymalne nawilżenie. To także miłe orzeźwienie w środku gorącego dnia. Woda termalna przyda ci się też wówczas, gdy będziesz stała na przystanku autobusowym.

Regularny peeling to absolutna podstawa

Po drugie, pamiętaj o regularnym usuwaniu martwego naskórka. W tej roli najlepiej sprawdzi się peeling. Jeśli masz cerę suchą lub wrażliwą, sięgaj po peeling enzymatyczny, który dzięki obecności papainy i bromelainy rozpuszcza białka martwego naskórka.  Jeśli masz cerę mniej wrażliwą, możesz stosować peelingi mechaniczne, które dzięki pocieraniu twarzy zawartymi w nich drobinkami ścierają martwy naskórek. Efekt gładkiej, rozjaśnionej skóry jest natychmiastowy.

Nawilżające maseczki z kwasem hialuronowym

Po trzecie, skórę trzeba regularnie nawilżać. Wewnętrznie, pijąc wodę i świeżo wyciśnięte soki o dużej zawartości witaminy C stymulującej syntezę kolagenu oraz zewnętrznie, nakładając na buzię silnie nawilżającą maseczkę z kwasem hialuronowym.

Chroń skórę kremem z filtrem

Po czwarte, chroń skórę przed słońcem, stosując kremy z wysokim filtrem. Czy wiesz, że promienie UV nie tylko przyspieszają procesy starzenia się skóry, ale też  mogą doprowadzić do powstania czerniaka?