Jak działają feromony damskie

Od lat trwają dyskusje biologów ewolucyjnych i psychologów, którzy zastanawiają się, co kieruje ludźmi podczas łączenia się w pary. Romantycy powiedzą, że chodzi o pokrewieństwo dusz. Biolodzy, że o układ głównej zgodności tkankowej oraz feromony. Psycholodzy z kolei uważają, że za naszymi decyzjami w sferze romantycznej stoją doświadczenia wyniesione z dzieciństwa. Jak jest w rzeczywistości? Zapewne obserwuje się kombinacje wszystkich wspomnianych czynników wpływających na atrakcyjność potencjalnego partnera. Jak działają feromony damskie?

Jak biologia determinuje wybór partnera?

Badania naukowe wykazały, iż kobiety w okresie owulacji wybierają na kochanków tych mężczyzn, u których poziom testosteronu jest najwyższy. Wysokie stężenie tego hormonu płciowego wpływa pozytywnie na płodność panów, ponadto świadczy o dobrym stanie zdrowia. Panie często też nieświadomie zwracają uwagę na to, aby zapach mężczyzny pozostawał dla nich atrakcyjny. Jest to o tyle istotne, że często informuje on o układzie głównej zgodności tkankowej. Im bardziej ten różni się od naszego, tym potencjalny partner jawi się jako bardziej atrakcyjny. Zróżnicowana pula genetyczna w tym zakresie zapewnia dziecku zdrowie. Bardzo często od bliskich członków rodziny – braci, kuzynów wyczuwamy zapach, który zdaje się odpychający. W ten sposób biologia zniechęca nas do wchodzenia w bliskie relacje z krewnymi, które mogą prowadzić do poważnych wad genetycznych u potomstwa.

Jak biologia determinuje wybór partnera

Psychologiczny aspekt wyboru partnera

Nie bez znaczenia jest także nasze dzieciństwo. Psycholodzy uważają, że kobiety, które miały dobrą relację z ojcem, będą szukały na partnera mężczyzny podobnego do taty zarówno pod względem fizycznym, jak i osobowościowym. Natomiast panie, które nie dogadywały się z ojcem, ten walczył z nałogiem, był nieobecny duchem, skupią się na wyborze jego przeciwieństwa.  Niewątpliwie oba czynniki silnie się ze sobą łączą. Z punktu widzenia przetrwania ważne jest bowiem, aby partner miał nie tylko dobre geny, ale też nie zostawił kobiety samej z dzieckiem, lecz uczestniczył w jego wychowaniu.

Psychologiczny aspekt wyboru partnera

Czym są feromony?

W ocenie atrakcyjności drugiej osoby istotną rolę odgrywają feromony. Pod tym określeniem kryją się lotne związki chemiczne,  które powstały w wyniku ewolucji.  Oddziałują one na układ nerwowy płci przeciwnej. Obserwuje się różnice osobnicze w ilości wydzielanych feromonów. Związki te są rejestrowane przez narząd Jacobsona, zwany też narządem lemieszowym.  Feromony nie mają wyczuwalnego zapachu. Nie określimy ich mianem kwiatowych, żywicznych, słodkich, owocowych, aldehydowych tak, jak klasyfikujemy perfumy dostępne na rynku.

Czym są feromony

Jaka jest funkcja feromonów?

Z punktu widzenia ewolucji feromony damskie powstały po to, aby zwrócić uwagę mężczyzn. Związki te mają przyciągać do kobiety potencjalnych kandydatów i sprawiać, że w ich odczuciu jawi się jako niezwykle atrakcyjna partnerka.  Damskie feromony oddziałując na męski układ nerwowy, wywołują u mężczyzn pożądanie. Z tego powodu stały się przedmiotem zainteresowań kobiet na całym świecie. Jeśli wiernie odtworzymy skład naturalnych feromonów, możemy bowiem zyskać cenną broń w walce o zainteresowanie wybranego przez nas mężczyzny.

Jaka jest funkcja feromonów

Jakie funkcje pełnią feromony w świecie zwierząt?

Pierwotnie feromony miały za zadanie informować o tożsamości, stanie zdrowia, zdolności do reprodukcji, ewentualnym pokrewieństwie, poziomie dojrzałości i tendencji do dominacji lub uległości. Do dziś pełnią szereg funkcji w życiu zwierząt. U człowieka ich rola zdaje się sprowadzać do wabienia osobników płci przeciwnej.

Feromony damskie, które zamówisz online

Odkąd naukowcy odkryli, że kluczową substancją wchodzącą w skład męskich feromonów jest androstadieton, a u kobiet estratetraenol, pojawiła się możliwość produkcji preparatów zawierających feromony. Ich stosowanie ma zwiększyć naszą atrakcyjność w oczach płci przeciwnej, co z kolei umożliwia zwabienie tego partnera, który wzbudza nasze  zainteresowanie. Sklep erotyczny Eroprezent.pl oferuje feromony damskie. Możesz zamówić jej online, korzystając z pełnej dyskrecji i możliwości dostawy przesyłki do wybranego przez siebie Paczkomatu. Perfumy z damskimi feromonami to produkt, którego warto użyć przed spotkaniem ze swoim wybrankiem. Tego typu preparaty, które bez trudu zamówisz w sex shopie Eroprezent.pl, możesz stosować, zarówno umawiając się na pierwsze randki z nowo poznanym mężczyzną, jak i w stałym związku dla podkręcenia wzajemnego pożądania.  Feromony damskie różnią się intensywnością oraz pojemnością. Przy tak wielkiej różnorodności zapewne znajdziesz feromony idealne dla siebie, robiąc zakupy w sklepie erotycznym Eroprezent.pl.

Feromony damskie, które zamówisz online