Zdrowie

Jak dobrać szczoteczkę do zębów dla dzieci? Czy warto zainwestować w szczoteczkę elektryczną?

Czy warto zainwestować w szczoteczkę elektryczną

pexels

Higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszych zębów i dziąseł. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci jak prawidłowo myć zęby i jak o nie dbać. Podstawą będzie zatem dobry dobór szczoteczki do zębów. Jeśli nasze dziecko nie ma żadnych problemów z dziąsłami warto zainwestować w elektryczną szczoteczkę do zębów. Producenci szczoteczek do zębów oferują nam wiele modeli elektrycznych szczoteczek do zębów dla dzieci. Warto zainteresować się między innymi ofertą szczoteczek Oral-B, które możemy dopasować w zależności od wieku dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak dobrać szczoteczkę dla dziecka
  • dlaczego elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci to dobry wybór
  • jak wybrać model elektrycznej szczoteczki dla dzieci

Nauka odpowiedniej higieny jamy ustnej to podstawa już od najmłodszych lat. Na rynku znajdziemy wiele szczoteczek do zębów przeznaczonych dla maluchów. To między innymi szczoteczki manualne, szczoteczki elektryczne, szczoteczki soniczne czy od niedawna nawet szczoteczki magnetyczne dla dzieci. Przy tym ogromie propozycji warto kupić szczoteczki, które będą odpowiednie do wieku dziecka, a także będą jak najprostsze w obsłudze dla takiego malucha.

Jak dobrać elektryczną szczoteczką do zębów dla dzieci?

Warto uświadomić sobie, że mycie zębów to bardzo ważna czynność. Dlatego tak istotne jest to, by już od najmłodszych lat uczyć dzieci odpowiedniej techniki mycia zębów. Już u niemowlaka warto myć jego pierwsze ząbki. Dlatego dobrze jest dobierać szczoteczkę do zębów w zakresie wiekowym 0-3. To powinna być szczoteczka dopasowana do wielkości jamy ustnej malucha, z miękkim włosiem. Dziecko, które nie przekroczyło jeszcze 3 roku życia warto uczyć, że szczoteczki do zębów nie żujemy. Systematycznie wymieniamy szczoteczkę do zębów na nową. Jeśli zauważymy, że włosie szczoteczki malucha rozchodzi się w różne strony, to koniecznie wymieńmy ją na nową. Uczmy dziecko, że szczotkowanie zębów może być przyjemne. Dzięki temu dziecko będzie nabierało zdrowych nawyków.

Kiedy dziecko dojdzie już do takiego wieku, że samodzielnie będzie mogło mieć zęby, warto umówić się na tak zwaną wizytę adaptacyjną u dentysty, gdzie stomatolog pokaże maluchowi w jaki sposób odpowiednio umyć jego małe ząbki. Kiedy dziecko opanuje już technikę prawidłowego mycia zębów i robi to samodzielnie, bez uszczerbku dla swoich dziąseł, możemy pomyśleć o szczoteczce elektrycznej dla dzieci. Elektryczne szczoteczki do zębów to kolejny krok w dbaniu o jamę ustną i żeby naszego dziecka.

Elektryczna szczoteczka dla dzieci – jak wybrać najlepszy model?

Przeglądając asortyment szczoteczek do zębów przeznaczonych dla dzieci warto zwrócić uwagę na to, by mycie z pomocą elektrycznej szczoteczki do zębów dla dzieci było dla malucha przyjemnością, czymś nowym i ekscytującym. Dlatego warto zwrócić uwagę na propozycję firmy Oral-B. W jej ofercie jest między innymi elektryczna szczoteczka dla dzieci z ruchomą główką i wbudowanym timerem, który ustawia odpowiedni czas mycia zębów. Dodatkowo szczoteczki Oral-B, takie jak szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+ Oral-B, ozdobione są ulubionymi postaciami z bajek, co również zachęca dzieci do korzystania z elektrycznych szczoteczek do zębów przeznaczonych dla najmłodszych. Pamiętajmy o tym, że elektryczna szczoteczka do zębów pozwala na lepsze i dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej i zmniejszenie ryzyka próchnicy u dzieci. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu timerowi dziecko szczotkuje zęby przez odpowiednio długi czas. To także dla niego rodzaj zabawy, który dodatkowo zachęca go do używania szczoteczki do zębów. Warto pamiętać także o odpowiednim doborze pasty do zębów dla dziecka w odpowiednim przedziale wiekowym. Wybór odpowiedniej pasty do zębów, wraz z elektryczną szczoteczką do zębów dla dzieci, możemy skonsultować z naszym lekarzem stomatologiem, który doradzi nam dobór odpowiednich produktów. Co ciekawe, szczoteczka elektryczna dla dzieci może być ładowana co 14 dni, ponieważ jej akumulator jest bardzo wydajny. Zachęcamy do zakupu elektrycznej szczoteczki do zębów dla dzieci, takiej jak szczoteczki elektryczne Oral-B, by nasze dzieci chętniej i lepiej dbały o higienę jamy ustnej oraz zębów i dziąseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *