Jak dobierać kolor lakieru do paznokci

Lubisz malować paznokcie, ale widzisz, że czasem to, co modne, na twoich dłoniach nie prezentuje się do końca dobrze. W przypadku manicure obowiązują te same zasady co przy makijażu czy zakupie ubrań. Należy go dopasować do okazji, miejsca pracy i typu urody. Jak dobierać kolor lakieru do paznokci?

Miejsce pracy

Jeśli pracujesz w urzędzie czy w banku, możesz mieć sztywne ograniczenia odnośnie dopuszczalnych czy też zalecanych kolorów. Np. niektóre sieciówki odzieżowe oczekują, że wszystkie pracownice pomalują paznokcie na określony kolor wykorzystany np. w logo sklepu. W banku i urzędach manicure nie może być zbyt krzykliwy, dlatego też dopuszcza się cieliste odcienie oraz klasyczną, ponadczasową czerwień.  Panie, które nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem oraz tych, które wykonują wolny zawód – dziennikarki, specjalistki ds. marketingu, mogą pozwolić sobie na pełną dowolność.

Okazja

Inny lakier dobierzesz na swój ślub, tutaj świetnie sprawdzą się pastele i nudziaki, a inne na romantyczną kolację z partnerem, na której chcesz wyglądać uwodzicielsko. Na randce najlepiej sprawdzi się czerwień. Jeśli zaś wybierasz się na wakacje nad morze, możesz pomalować paznokcie na niebiesko, zielono, koralowo,  to także świetna okazja do wykorzystania neonowych odcieni, których na co dzień boimy się nosić.

Strój

Kolor lakieru do paznokci warto dostosować do stroju. Jeśli zakładasz fioletową sukienkę, postaw na emalię w tym samym kolorze. Do czerwonej bluzki najlepiej pasują czerwone paznokcie. Natomiast jasna szarość sprawdzi się w przypadku każdej, nawet najbardziej pstrokatej kreacji. Pudrowy róż też jest dość uniwersalny, jednak tutaj trzeba uważać, żeby kolor nie był za blady, za chłodny ani za ciepły do naszej karnacji.

Chłodny typ urody

Kolor skóry odgrywa kluczową rolę przy wyborze lakieru do paznokci. Jeśli masz bardzo bladą, jasnoróżową karnację, musisz unikać brązów, ciepłych beży, korali oraz bardzo bladych emalii. Świetnie sprawdzą się u ciebie szarości, pudrowy róż delikatnie wpadający w malinę (musi być ciemniejszy i lekko przybrudzony), lawendowy fiolet, ciemny, czysty fiolet przypominający odcieniem irysa, karmin, krwista czerwień, malinowa czerwień, fuksja, butelkowa zieleń, kobalt, granat.

Ciepły typ urody

Jeśli masz cieplejszy typ urody, możesz sięgać po ciepłe beże, brązy, korale, pomidorową czerwień, pomarańcz, żółć, bordo, khaki. Przy ciemniejszej karnacji świetnie sprawdzają się też jasne emalie, które komponują się z twoją skórą na zasadzie kontrastu.

Neutralny typ urody

Możesz sięgać po większość kolorów, ponieważ twoja skóra jest jak biała kartka papieru, którą można dowolnie kształtować. Raz możesz sięgać po malinową czerwień, a kiedy indziej po pomidorową czerwień. Wszystko zależy od twojego nastroju i kreacji.