Grzechy urodowe kobiet
Ana Francisconi z Unsplash

Choć każda z nas pragnie wyglądać zjawiskowo i przykłada dużą wagę do dbałości o wygląd, to czasem popełniamy błędy. Jakie grzechy urodowe kobiet są najczęściej spotykane? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule. Do każdego punktu mamy też krótką poradę, którą warto wcielić w życie.

Spis treści:

  1. Noszenie poplamionych dresów
  2. Niewyprasowane koszule i sukienki
  3. Widoczne odpryski na paznokciach
  4. Noszenie odznaczającej się bielizny
  5. Tłuste włosy
  6. Grzechy urodowe kobiet. Zmechacone swetry
  7. Spanie w makijażu

Noszenie poplamionych dresów

Niestety, my, kobiety często odczuwamy żal na myśl, że miałybyśmy wyrzucić swój ulubiony dres czy T-shirt. Zapominamy o tym, że jest on dość mocno zniszczony. Noszenie poplamionych dresów czy dziurawych T-shirtów, niestety, stanowi dość często spotykaną praktykę. Tymczasem w ten sposób same sobie okazujemy brak szacunku. Nieświadomie wysyłamy sobie negatywny komunikat: nie zasługuję na to, by nosić czyste ubrania i wyglądać schludnie. Zniszczona odzież może zostać przerobiona, np. poplamione jeansy możemy przyciąć do szortów. Możemy ją również wykorzystać w formie ściereczek.  Niemniej nie powinnyśmy jej nosić nawet po domu, gdy sprzątamy czy kładziemy się spać.

Niewyprasowane koszule i sukienki

To zrozumiałe, że nie zawsze mamy czas i chęci na prasowanie. Warto jednak wygospodarować chwilę, aby przygotować koszule czy sukienki na cały nadchodzący tydzień. W ten sposób unikamy sytuacji, gdy wieczorem kładziemy się szybciej spać z powodu zmęczenia, rano ledwo słyszymy budzik i w rezultacie zakładamy niewyprasowane koszule czy sukienki. Niewątpliwie niedbałość w tym zakresie wystawia nam złe świadectwo. Schludny wygląd świadczy o profesjonalizmie, natomiast zaniedbany o jego braku. Jeśli nie przepadasz za prasowaniem, możesz też postawić na koszulę z dodatkiem elastanu, która mniej się gniecie. Niekoniecznie musi mieć ona syntetyczny skład. Wiskoza czy bawełna w połączeniu ze spandexem często zapewnia nam ogromną wygodę w codziennym życiu.

Widoczne odpryski na paznokciach

Staranny manicure niewątpliwie robi dobre pierwsze wrażenie. Gdy witamy się z potencjalnym klientem, nasze dłonie są mocno wyeksponowane. W związku z tym warto zadbać o to, aby stanowiły naszą wizytówkę.  Widoczne odpryski na paznokciach nie dodają nam profesjonalizmu. Sprawiają, że inni widzą nas jako osobę niechlujną i niegodną zaufania.  Pamiętaj o tym, że najbardziej widać odpryski przy intensywnych i ciemnych kolorach. Jeśli postawisz na beż, jasny róż czy bladą szarość, odprysk nie będzie tak rzucał się w oczy.

Noszenie odznaczającej się bielizny

Ciemne majtki do jasnych spodni – to zestawienie niemal zawsze skutkuje prześwitywaniem bielizny. Aby tego uniknąć, warto postawić na cieliste majtki. Te nie prześwitują tak mocno spod jasnych dołów, nawet jeśli te są obcisłe. Radzimy postawić na cieliste majtki wykonane z bawełny lub bambusa, aby te były jednocześnie przewiewne i zmniejszały ryzyko wystąpienia infekcji intymnych.

Tłuste włosy

To prawda, nie zawsze mamy czas, aby umyć głowę i ją wysuszyć. Warto jednak zadbać o to, aby nasza fryzura prezentowała się nienagannie.  Tłuste włosy sprawiają, że wyglądamy na zaniedbane i nieatrakcyjne. Jeśli nie możesz ich umyć, sięgnij po suchy szampon. To nie jest dobre rozwiązanie na co dzień, ale okazjonalnie można sięgnąć po ten kosmetyk do zadań specjalnych. Czasem wystarczy, że zmienimy tradycyjny szampon, a nasze włosy zaczynają przetłuszczać się szybciej niż zazwyczaj: https://www.drogeriaolmed.pl/kategoria/wlosy,2364.html

Grzechy urodowe kobiet. Zmechacone swetry

Swetry zazwyczaj się mechacą. Wynika to z ich struktury. Dotyczy to także swetrów wysokiej jakości wykonanych z wełny czy kaszmiru. Jeśli chodzi o grzechy urodowe kobiet, to te najczęściej wiążą się z noszeniem zmechaconych swetrów. Tymczasem nie muszą one wcale lądować na śmietniku. Wystarczy sprawić sobie golarkę do ubrań i co pewien czas pozbywać się zmechaceń. Pozwoli to dłużej cieszyć się swetrem, a tobie zachować atrakcyjny i zadbany wygląd.

Spanie w makijażu

Wszystkie wiemy o tym, że spanie w makijażu jest złe. Niemniej grzechy urodowe kobiet wciąż obejmują ten błąd. Często po prostu przegrywamy ze zmęczeniem. Nasze oczy same się kleją. W związku z tym radzimy wykonać demakijaż zaraz po przyjściu do domu, gdy jeszcze nie zasypiamy. Powinien on być starannie wykonany, aby rano nie obudzić się z odbitym i pokruszonym tuszem w oczodole. Niestety, resztki makijażu mogą uczulać, podrażniać skórę, zapychać ją, a nawet przyspieszać proces powstawania zmarszczek. Pamiętajmy o tym, gdy spanie w makijażu zacznie nam jawić się jako bardzo atrakcyjna opcja.