Psychologia

Gdy ona jest starsza

gdy ona jest starsza

Zdjęcie autorstwa Anastasiya Lobanovskaya z Pexels

Choć żyjemy w XXI wieku, patriarchat wciąż ma się dobrze. Mężczyzna, który wiąże się z kobietą młodszą o 60 lat, nikogo nie dziwi. Natomiast kobieta, która ma partnera młodszego o 5 lat, już budzi ogromne kontrowersje i niezdrowe plotki. Jak to wygląda w praktyce, gdy ona jest starsza.

Spis treści:

  1. Związek z młodszym mężczyzną – jak sabotują go koleżanki?
  2. Dlaczego matce nie podoba się związek z młodszym facetem?
  3. Gdy ona jest starsza, wcale nie jest bardziej narażona na zdradę
  4. Poczucie atrakcyjności powinno płynąć z twojej pewności siebie
  5. Jak system patriarchalny zwalcza związek z młodszym mężczyzną
  6. Gdy ona jest starsza, powinna uważać na matkowanie facetowi
  7. Podobne potrzeby seksualne
  8. Brak akceptacji ze strony teściów
  9. Różnica wieku w związku rzadko jest widoczna

Związek z młodszym mężczyzną – jak sabotują go koleżanki?

Związek z młodszym mężczyzną często budzi spore emocje. Kobieta, która się na niego decyduje, słyszy od swoich koleżanek, czy się nie boi, że facet jej nie kocha i nie pożąda, tylko leci na jej pieniądze. Albo zabawi się i ją zostawi. Pseudoprzyjaciółki często same kierują się zazdrością. Marzy im się młodszy mężczyzna jako partner, ale nie brakuje im odwagi, aby zmierzyć się ze społecznym tabu. W rezultacie wolą podsycać lęki w swojej koleżance, która postanowiła spróbować i dać szansę młodszemu facetowi.

Dlaczego matce nie podoba się związek z młodszym facetem?

Także matka potrafi być surowa w ocenach, w sytuacji, gdy ona jest starsza od swojego partnera. Dlaczego robi to swojej córce? Matki rzadko kierują się zazdrością. Zazwyczaj szczerze martwią się o swoje dziecko. Same nie są szczęśliwe w związku z mężem. Mają wobec niego kompleksy, owa relacja generuje w nich niską samoocenę. W rezultacie swoje negatywne przeżycia i doświadczenia przenoszą na córki, zwracając ich uwagę na to, że młody i atrakcyjny facet szybko je zostawi. One same tego obawiałyby się najbardziej, bo nie wierzą w siebie. Ten brak pewności z siebie z nich wychodzi i rzutuje na rady dawane córce.

Gdy ona jest starsza, wcale nie jest bardziej narażona na zdradę

Związek z młodszym facetem wcale nie jest bardziej narażony na zdradę i rozpad niż relacja z rówieśnikiem czy starszym mężczyzną. Niestety, z wiekiem męskie libido spada. Znika czar nowości. To nie kobieta przestaje być atrakcyjna dla faceta, tylko on potrzebuje młodszej partnerki, aby mieć silniejsze bodźce pobudzające. Ją też po chwili zostawi dla jeszcze młodszej. Poza tym w każdym związku ogień wygasa, jeśli nie jest umiejętnie podsycany przez obie strony.

Poczucie atrakcyjności powinno płynąć z twojej pewności siebie

Kobiety, które decydują się na związek z młodszym mężczyzną, często w pewnym momencie popadają w kompleksy. Przestają wierzyć w swoją atrakcyjność, zaczynają na siłę gonić młodość, poddając się operacjom plastycznym. Tymczasem warto zaakceptować swoje ciało. O naszej atrakcyjności świadczy pewność siebie. To ona odpowiada za seksapil, nie idealny wygląd. Niektóre kobiety wyglądają jak z filmów erotycznych, ale mają kompleksy, przez co wstydzą się własnego ciała i nie czerpią przyjemności z seksu. Erotyczne igraszki stanowią dla nich ogromne wyzwanie, podczas którego starają się ukryć mankamenty swojej sylwetki.

Jak system patriarchalny zwalcza związek z młodszym mężczyzną

Niestety, system patriarchalny, który funkcjonuje w Polsce, przynosi wiele złego. Kobieta często słyszy od swoich koleżanek, że gdy ona jest starsza, naraża się na śmieszność i odrzucenie. Pewnie trzyma kochanka przy sobie dzięki swoim pieniądzom i pozycji społecznej. Mężczyzna natomiast karmiony jest poradami swojego ojca w stylu – poszukaj sobie młodszej partnerki, która jest atrakcyjniejsza fizycznie.

Gdy ona jest starsza, powinna uważać na matkowanie facetowi

Gdy ona jest starsza, często wpada w pułapkę matkowania. Powinna pamiętać o tym, że w związku najważniejsze jest partnerstwo i równouprawnienie. Każdy powinien wnosić do relacji mniej więcej tyle samo, niezależnie od wieku. Kobieta ma prawo oczekiwać, że młodszy partner będzie na siebie normalnie zarabiał. Nie powinna też go we wszystkim wyręczać. To zabija erotyzm w związku.

Podobne potrzeby seksualne

Związek z młodszym facetem ma jeszcze jedną zaletę. Gdy on jest młodszy, stać go na namiętny seks. Starsza partnerka jest seksualnie rozbudzona, bo zna swoje ciało i jego potrzeby. W rezultacie obie strony potrafią się ze sobą idealnie zgrać.  Ich relacja erotyczna jawi się jako satysfakcjonująca.

Brak akceptacji ze strony teściów

Gdy ona jest starsza, często spotyka się z nietolerancją teściów. Tymczasem oni zawsze na coś narzekają. Młodsza partnerka pewnie chce żerować na pieniądzach ich syna. Starsza nie da im wnuków. Relacje z teściami rzadko układają się prawidłowo. Warto to mieć na uwadze i nie zrażać się z tego powodu do związku z młodszym mężczyzną.

Różnica wieku w związku rzadko jest widoczna

Pamiętaj, że facet ma być odpowiedni dla ciebie, niekoniecznie starszy. To ty masz się z nim dobrze dogadywać. Ma zaspokajać twoje potrzeby, w tym także te erotyczne.  Poza tym różnica wieku zazwyczaj jest niewidoczna. Mężczyźni też żyją krócej od kobiet, dlatego też młodszy facet  ma szanse dożyć tego samego wieku co ty. Nie grozi ci zatem zostanie wdową w młodym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *