Najnowsze Psychologia

Gdy On odchodzi do młodszej……

mezczyzna

Spędziliście razem wiele lat. Było między Wami wiele pięknych chwil. Razem stawialiście czoło przeciwnościom losu.

Pamiętasz Wasz pierwszy samochód, pierwsze mieszkanie, pierwsze dziecko. Teraz dzieci dorosły, wyfrunęły z gniazda, odwiedzają Was czasami, ale nie tak często jakbyś chciała. I pewnego dnia odkrywasz, że nie tylko dzieci wyfrunęły z gniazda…. Brakuje jeszcze kogoś. Twojego męża. Co prawda jest obecny ciałem, ale jego myśli błądzą daleko, daleko. Zaczynasz kojarzyć fakty. Ostatnimi czasy Twój mąż jest jakiś dziwnie zamyślony, często znika z domu, chętnie zostaje w pracy po godzinach. Nie rozstaje się z telefonem komórkowym. W jego wyglądzie również zaszły zmiany. Zaczął o siebie bardziej dbać. Spędza w łazience więcej czasu niż Ty. Używa dobrej wody po goleniu i markowych perfum. W jego garderobie pojawiły się nowe „młodzieżowe” ubrania, w energetyzujących kolorach. Ostatnio oglądaliście program, w którym mówiono o ślubie Marka Kondrata z dużo młodszą kobietą, a on powiedział: „oby więcej takich”. Co się dzieje z Twoim mężem? Prawda szybko wychodzi na jaw. Twój mąż oznajmia : „Zakochałem się, odchodzę”. Twój świat rozpada się na kawałki po raz pierwszy…. Po raz kolejny rozpada się na kawałki gdy słyszysz, że nowa wybranka Twojego męża jest niewiele starsza od Waszej córki i że będą mieli dziecko….

Dlaczego mężczyźni w dojrzałym wieku coraz częściej odchodzą do młodszych kobiet, zaczynając nowe życie u ich boku? Na czym polega przewaga młodszych partnerek?

Po pierwsze są młode. Dojrzali mężczyźni czują się dowartościowani, gdy dużo młodsza kobieta uznaje ich za atrakcyjnych i chce z nimi spędzić życie. Są dumni, że mogą pokazać się w towarzystwie młodej, zapatrzonej w nich kobiety. Ponadto takie towarzystwo budzi zazdrość ich rówieśników, co również wpływa na polepszenie samooceny mężczyzny oraz podbudowanie jego ego.

Po drugie związek z młodszą kobietą sprawia, że mężczyzna sam czuje się młodziej. Zaczyna o siebie dbać, by wyglądać atrakcyjnie w jej oczach. Prowadzi bardziej aktywny tryb życia. Większą wagę przywiązuje do swoich osiągnięć w pracy, chcąc zaimponować młodszej partnerce. Często w takich związkach rodzą się dzieci, które stanowią przedłużenie młodości mężczyzny.

Związek z młodszą kobietą bywa także sposobem na poradzenie sobie z kryzysem wieku dojrzałego, małżeńską rutyną. Młodsza partnerka staje się odskocznią od codziennych problemów. Dla niej starszy partner bywa gwarantem bezpieczeństwa, imponuje jej swoją dojrzałością, osiągnięciami zawodowymi. Przy niej znów może poczuć się prawdziwym mężczyzną. Jest to podejście diametralnie różne od sytuacji, w której żona ma wieczne pretensje o cieknący kran, czy bałagan w pokoju. Takie związki z reguły nie trwają długo. Ich celem jest odzyskanie poczucia równowagi przez mężczyznę, który jest potem gotowy do powrotu na łono rodziny.

Nie bez znaczenia są kwestie łóżkowe. Młodsza kobieta jest chętna na seksualne igraszki. Podczas, gdy rówieśniczka dojrzałego mężczyzny niekoniecznie. Młoda kobieta jest również bardziej otwarta na eksperymenty w łóżku, czego często oczekują dojrzali mężczyźni. Ta świeżość, naturalność i otwartość na doświadczenia seksualne jest wabikiem na dojrzałych mężczyzn.

Kolejnym argumentem jest fakt, iż część dojrzałych mężczyzn chce wychować sobie partnerkę od podstaw i ukształtować ją według swoich oczekiwań. Młodsze partnerki są łatwiejsze do ukształtowania niż kobiety dojrzałe. Na takie rozwiązanie decydują się z reguły mężczyźni o silnej, dominującej osobowości.

zwiazek-z-mlodsza-kobieta

Odejście partnera jest ciężkim doświadczeniem. Szczególnie bolesnym, jeśli nowa wybranka jest w wieku Waszych dzieci. Jak możesz złagodzić ból po rozstaniu?
Przypomnij sobie wszystkie negatywne cechy Twojego męża, np. jest ogromnym bałaganiarzem, głośno chrapie, siorbie przy jedzeniu itp. I pomyśl, że teraz ona będzie się z nimi zmagała.
Pamiętaj, że mężczyzna , który odszedł do młodszej kobiety, może to zrobić ponownie. I nie zdziw się jeśli nowa partnerka będzie jeszcze młodsza od poprzedniej.

Wyobraź sobie swojego kochającego ciszę męża, który na widok kupy ma odruchy wymiotne; jak przewija swoje nowo narodzone dziecko i próbuje uspokoić rozpaczliwie płaczącego malucha. Zobacz jego minę. Pomogło, prawda?

Autorka: Joanna Plak  www.joannaplak.pl

Komentarze (5)

bogdan

6 lat temu

wszystkiemu jest winna moda ostatnich 40 lat na małżeństwa rówieśnicze. CO ma robić 40 latek z 40 latką? Różnica w wieku powinna być ok 10 lat lub więcej. Ja poznałem swoją przyszłą żonę gdy miałem lat 28 a ona 18. Dwa lata później się pobraliśmy, mamy trójkę dzieci. Mam teraz 40 lat i gdy widzę moich rówieśników z rówieśniczkami widzę to nieporozumienie. Mojego syna również ostrzegę, że wiązanie się z rówieśniczką jest fajne jak ma się 20 lat ale z perspektywy życia jest niebezpiecznym pomysłem.

Emilly27k

6 lat temu

Przeważnie jest tak,że jest to zabawa , a potem nagle pojawia się przemiana i pytanie,że chce wrócić do żony o ile jeszcze chce walczyć o uczucie.

Mindi

7 lat temu

Niestety zdrada to szara rzeczywistość bardzo często spotykana. Nie zawsze partner zdradza kobietę z młodszą, czasami z równolatką lub ze starszą kobietą. Wydaje mi się, że w wielu przypadkach jest jak wedlug przysłowia ” okazja czyni zlodzieja”. Nie wszyscy mężczyźni dojrzeli do stałego związku, niektórzy przechodzą kryzys wieku. Współczuję zdradzonym kobietom, nie chciałabym być w takiej sytuacji bo nie wiem jak sobie poradziłabym.

sirena46

7 lat temu

Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, ale na pewno jest to dla kobiety traumatyczne przeżycie.
Mężczyzna, który zamienia swoją partnerką na młodszy model jest zwyczajnym draniem.

pati25

7 lat temu

Odejście męża do młodszej partnerki jest dla kobiety ciężkim przeżyciem.Ale świetna ta rada na końcu artykułu

Zostaw komentarz