Fitoestrogeny są to związki roślinne przypominające w budowie estrogeny. Mają korzystny wpływ na organizm kobiety przed i w trakcie menopauzy.

Łagodzą dolegliwości jej towarzyszące, które zależne są od spadku poziomu hormonów. Mało kto jednak wie, że poza regulacją pracy układu hormonalnego kobiety, wpływają również na utrzymanie zgrabnej sylwetki.

Wraz ze spadkiem ilości estrogenów w organizmie, zaczyna nasilać się odkładanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Niestety dotyczy to również osób szczupłych! Aby zapobiec wzrostowi wagi należy dbać o prawidłową dietę oraz żyć aktywnie. Zmniejszającej się ilości estrogenów towarzyszy spadek hormonu sytości – serotoniny (zwanej również “hormonem szczęścia”). Wpływa to na zwiększenie apetytu, a w konsekwencji tycie. Dlatego też warto jest uzupełniać swoją dietę o fitoestrogeny, które poprzez podobieństwo do estrogenów, wpływają zarówno na zwiększenie produkcji serotoniny, jak i na przyspieszenie przemiany materii.

Jednym z rodzajów fitoestrogenów są lignany lniane, które znaleźć można m.in. w nasionach siemienia lnianego, gruszkach czy czerwonym winie. Niestety większość Polek dziennie spożywa tylko ok. 3-5 mg tego dobroczynnego składnika, gdy zalecaną dawką jest ok. 60 mg. Dlatego też warto sięgnąć po preparat Ligunin®, który zawiera w porcji aż 50 mg lignanów lnianych. Przyjmowanie go regularnie pozwoli na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości fitoestrogenów, dzięki czemu łatwiej będzie nam dbać o linię w trakcie przekwitania.
Więcej o dobroczynnym działaniu lignanów lnianych znajdą Państwo na stronie Oleofarm.pl.