wakacje

Rozpoczął się okres wakacyjny, więc wiele z nas planuje wybrać się na upragniony urlop. Odwiedzamy zakątki naszego kraju, ale równie chętnie wyjeżdżamy za granicę. Inspiracji podróżniczych dostarczyć nam mogą filmy. Gdzie pojechać na wakacje śladem filmowych produkcji?

 O północy w Paryżu

Miłośnicy sztuki obowiązkowo powinni obejrzeć produkcję Woody’ego Allena. W końcu film zdobył Oscara, za scenariusz oryginalny. Para narzeczonych przyjeżdża do Paryża, gdzie ma zaplanować swój ślub. Dziwnym trafem, przyszły pan młody przenosi się w czasie do lat 20, gdzie poznaje śmietankę towarzyską i artystyczną miasta miłości. Odkrywa jego niezwykłe zakątki i fantastyczny klimat. Mamy więc architekturę, muzykę, sztukę oraz przepiękne stroje z dawnej epoki. To zdecydowanie Paryż, jaki warto poznać. Na dodatek to film o miłości, więc szczególnie panie powinny być nim zachwycone.

Rzymskie wakacje

Kolejny Oscarowy hit to kultowe Rzymskie wakacje ze wspaniałą rolą Audrey Hepburn, która gra księżniczkę. Anna postanawia choć na chwilę porzucić królewskie życie i zostać typową turystką we włoskim mieście. W zwiedzaniu Rzymu towarzyszy jej dziennikarz, który wie, kim tak naprawdę jest nasza bohaterka. Razem z zabawną parą zwiedzamy najpiękniejsze zakątki Rzymu. Przejażdżka skuterem po włoskich uliczkach sprawi, że zechcecie sami wybrać się na prawdziwe rzymskie wakacje. I kto wie, może zakochacie się w Rzymie na dobre, albo spotkacie tam prawdziwą miłość.

Niebiańska plaża

Wakacje obowiązkowo utożsamiane są z egzotyczną plażą. W Niebiańskiej plaży nie brakuje pięknych widoków i dużej dawki adrenaliny. Choć film ma swoje lata, warto przypomnieć sobie rolę młodego Leonarda DiCaprio. Bohaterowie wyruszają w podróż do Tajlandii, gdzie pragną spędzić wspaniałe wakacje. Ich plany krzyżuje mafia narkotykowa. Zapierające dech w piersiach widoki zachęcają do podróży w takie miejsce, oczywiście bez kłopotów w planach. Rajska wyspa, słońce i plaża – czego chcieć więcej w wakacyjny czas!

Jedz, módl się, kochaj

Wspaniała Julia Roberts postanawia udać się w podróż, w różne zakątki świata. Razem z nią wyruszamy do Włoch, Indii i Indonezji. We Włoszech zachwycimy się kuchnią i aromatyczną kawą. Indie dostarczą nam wielu duchowych wrażeń i pomogą w odnalezieniu wewnętrznego spokoju, zaś Indonezja zaprezentuje swoją egzotykę w całej krasie. Przyjemna opowieść o zmianach i odkrywaniu siebie oraz świata. Doskonała inspiracja na wakacje.

Podróż na sto stóp

wakacjeMieszanka kulturowa ze wspaniałą, orientalną kuchnią. Rodzina pochodząca z Indii tuła się po świecie w poszukiwaniu własnego miejsca. Z deszczowej Anglii trafia do Francji, gdzie w małej mieścinie otwiera swoją restaurację. Mamy więc podróż w sensie filozoficznym oraz gastronomicznym. Tradycyjna kuchnia francuska miesza się z aromatycznym curry. Do tego szczypta zadziorności i miłości. Takie podróże zdecydowanie lubimy, smakują wybornie, nie tylko latem.

Katarzyna Antos