Dlaczego osoby, które się nami interesują, nie są w naszym guście

Zapewne nie raz sobie zadawałaś to pytanie.  Jeśli jesteś kobietą, która dobrze wie, czego chce, to na pewno nie zadowalasz się byle czym. Dlaczego osoby, które się nami interesują, nie są w naszym guście?

Tych, którzy są w twoim typie jest mało

To najprostsza, ale też niezwykle prawdziwa odpowiedź. Czasem mamy konkretne oczekiwania względem faceta.  W rezultacie jedynie niewielka część populacji je spełnia. Ale słuchaj serca. Nie ma sensu przymykać oczu na rzeczy, które ci się nie podobają. Masz się zakochać, być pewna, że to ten. On ma cię inspirować, budzić pożądanie i dobrze traktować.  Jeśli coś ci w nim nie pasuje, nawet jeśli są to za małe oczy, to masz do tego pełne prawo.

Jesteś atrakcyjną kobietą

Jeśli jesteś atrakcyjną kobietą, to spore grono mężczyzn będzie tobą zainteresowanych. Faceci będą cię podrywać i zapraszać na randki. Wśród adoratorów znajdziesz wielu zupełnie nie w twoim typie. Takich, z którymi nie tylko nie stworzysz związku ze względu na różnice charakteru, ale nawet nie pozwolisz się dotknąć, bo pociąg fizyczny jest zerowy.

Mniej urodziwi faceci są bardziej zdeterminowani

Oni nie mają nic do stracenia, dokładnie wykorzystują każdą okazję. Poza tym mają doświadczenie w dostawaniu kosza, więc jak im odmówisz, to jakoś to przyjmą. Poza tym nieurodziwy facet musi działać sam. Nie ma co liczyć, że zagada do niego kobieta. Takie rzeczy przytrafiają się tylko jego przystojnym kolegom. Zatem postanawia nadrobić swoje braki charakterem, inteligencją, pozycją zawodową i staraniami o względy kobiety.

Przystojni faceci boją się porażki

Tak, im facet bardziej atrakcyjny, tym bardziej boi się zagadać do atrakcyjnej kobiety. Woli zagadywać do tych przeciętnych, bo one go przynajmniej nie odrzucą, nie zdradzą. To bardzo ciekawy mechanizm, bo kobiety mają więcej odwagi, by zagadać do faceta, który wpadł im w oko. A mężczyźni często wolą mniej atrakcyjną partnerkę, ale bardziej pewną. Taką, która będzie wierna, posłuszna i bezkrytyczna.

Obracamy się w złym towarzystwie

Może w środowisku, w jakim się obracamy, zwyczajnie nie ma atrakcyjnych mężczyzn. Tak się dzieje, gdy pracujesz w firmie z dość specyficznej branży. Czasem warto poszerzyć grono znajomych, niekoniecznie o mężczyzn, ale o nowe koleżanki, z którymi wyjdziemy w miejsca, gdzie przebywają atrakcyjni mężczyźni.