Dlaczego nie zawsze warto słuchać modowych stylistów

Jeśli włączysz telewizor, YouTube lub otworzysz gazetę, z pewnością natkniesz się na wiele porad stylistów. Część z nich jest dobra i może korzystnie wpłynąć na twój outfit. Warto jednak zachować odrobinę krytycyzmu. Dlaczego nie zawsze warto słuchać modowych stylistów?

Trendy bywają bardzo dziwaczne

Niestety, ostatnio moda coraz bardziej szpeci kobiety, aniżeli podkreśla ich naturalne piękno. Weźmy pod lupę chociażby popularne boyfriendy, które wyglądają trochę jak spodnie dla skate`ów.  Żadna z nas nie będzie w nich wyglądała kobieco. Owszem, jak lubimy takie luźne spodnie w kroku, możemy je nosić. Ale nie ma sensu tego robić tylko po to, by wpisywać się w aktualne trendy. O wiele lepiej sprawić sobie parę klasycznych rurek, bez przetarć i dziwacznych aplikacji, które podkreślą smukłą talię, krągłe pośladki i zgrabne nogi. Rurki z wysokim stanem są szalenie seksowne. Żakiety oversize może dobrze wyglądają na wybiegu, ale w  codziennym życiu dają zbyt męski look. Jeśli zależy ci na takim efekcie, super, to krój dla ciebie. Jeśli jednak cenisz sobie kobiecy styl, to poszukaj czegoś taliowanego i dopasowanego.

Bądź wierna swojemu stylowi

Pamiętaj, że masz prawo do własnego stylu. Wszyscy mogą się naśmiewać z twoich sukienek w kwiaty, że są passe, teraz nosi się kratę, ale jeśli ty dobrze się w nich czujesz, to je noś. W modzie chodzi o to, by wybierać z niej to, co najlepsze dla nas, a nie ślepo podążać za dziwnie ubraną stylistką. Moja koleżanka opowiedziała mi ostatnio o pewnym ciekawym programie. Zagraniczny stylista miał w nim ocenić outfit kobiet. Początkowo aż skrzywił się na widok jednego z nich, ale gdy dowiedział się, że stworzyła go stylistka, to stwierdził, że skoro jest stylistką, to może się tak ubierać.

Nie powinnaś czuć się przebrana

Pamiętaj o tym, że w danej kreacji masz czuć się ubrana, a nie przebrana.  Jeśli wyglądasz w niej jak ptak z Ulicy Sezamkowej, to znak, że coś jest nie tak. Nie wszystko, co modne, pasuje konkretnie do naszej sylwetki. Nie zawsze kolor sezonu jest odpowiedni dla naszego typu urody. Naucz się przesiewać to, co odpowiednie dla ciebie i twojego stylu. Pozostałe trendy po prostu ignoruj.

Wybieraj ogólne rady

Od stylistów można się sporo nauczyć, trzeba jednak stawiać na uniwersalne porady. Podział sukienek i ich łączenie z poszczególnymi typami sylwetek, to wartościowa wiedza. Podobnie jak umiejętność rozpoznania swojego typu urody, podziału kolorów na ciepłe, chłodne oraz neutralne.  Korzystaj z ogólnych porad, które są ponadczasowe. Jaskrawa góra wymaga stonowanego dołu – ta zasada zawsze się sprawdza.